Kilo nasıl verilir?

Merhabalar,

Yaşım 17, boyum 1.83 ve kilom 108. Nasıl kilo verebilirim, bana nasıl tavsiyeler verebilirsiniz?
Dostum, kilo konusunda çok taze bir konu açıldı ve orada da aynı şeyleri ifade ettik. Kilo vermek çok detaylı bir konu ve bu işin kaynağını bulmadan, tespit etmeden kalıcı ve sürekli bir form tutturmak çok zor.

Bu konu hakkında en temel ve doğru bilgiyi aile hekimin, sürekli gittiğin bir diyetisyenin gibi profesyonel bir elden alabilirsin ancak. Kişiler bazında bu kadar farklılık gösteren bir problemin çözümü de kişiler bazında farklılıklar gösterecektir.

Merhabalar,

Yaşım 17, boyum 1.83 ve kilom 108. nasıl kilo verebilirim, bana nasıl tavsiyeler verebilirsiniz?

Dostum 5 günde 2 kilo verdim. Öncelikle evde spor yap şınav çekmeye çalış mekiğe önem ver hem de terliyene kadar. Spor bisikleti al çok ama çok işine yarayacak. Sabah yumurtayı bol tut öğlen acı koyarak çorba iç + ayran ile beraber akşam 7'den sonra sadece meyve ye akşam yemeğin ise yine çorba ayran salata tavuk kombinasyonu olsun.

Ben nasıl kilo verdiğimi yazayım belki işine yarar. 5-6 ayda 15-20 kilo verdim. Günlük 40 dakika koşu ve ağırlık kaldırdım. Onun dışında cips,çikolata,ekmek,şeker,hamur işi yemezsen sen de rahatlıkla kilo verirsin.

Aç kalarak. Daha az yiyeceksin, sonra hızlıca kilo verirsin. 7-8 kilo verdikten sonra bir diyetisyene başvurun, size bir menü hazırlasın ona göre ilerleyin. Hem bu şekilde sağlıklı bir kilo verme şekli oluşturmuş olursunuz.

Aç kalarak. Daha az yiyeceksin, sonra hızlıca kilo verirsin. 7-8 kilo verdikten sonra bir diyetisyene başvurun, size bir menü hazırlasın ona göre ilerleyin. Hem bu şekilde sağlıklı bir kilo verme şekli oluşturmuş olursunuz.

Aç kalarak sadece kendine zarar verirsin.

Aldığın kaloriyi yaktığın sürece aç kalmana gerek yok.

Aç kalmaya gerek yok, beynini tok olduğuna inandır yeter. Asya ülkelerinde kilo vermek isteyen insanlar tok hissetmek için selüloz içerikli besinler yiyormuş, selüloz sindirilmediğinden sadece tok hissediyorsun ve besin değerlerini alamadan vücudundan çıkıyor.

Aç kalarak kilo verilmez :D.
Yanlış ifade ediyorsun.

Geri
Yukarı