Kilo Problemi

Emre Özgenç

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, 17 yaşıma yeni girdim ve aşırı kilom var. 1.71 boyundayım ve 97 kilo civarındayım kilomdan dolayı doktora gittim ve herhangi bir sağlık problemim yok çok şükür ama ileride çıkaracaktır ve bundan eminim. Bende bu problem için sizden yardım istemenin iyi olacağını düşünüyorum. Bana ne yapmam gerektiği hakkında yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler.

Boyuna göre kilon biraz fazla desem yanlış olmaz. Ben de tam tersi, biraz zayıflık problemi çekiyorum.
179 boya karşılık 55 kiloyum, sürekli hareket halindeyim, doğal olarak kilo alamıyorum.

Eğer bisiklet sürerim dersen inan bana iyi kilo verirsin, hem de sağlıklı bir biçimde verirsin.
Her gün 15 kilometre yol yapsan erirsin yavaş yavaş :)

Sağolun dediğinizi uygulamaya çalışacağım yüzmeyi de biliyorum fakat ailem kış olduğu için üşürsün diye yüzmeye kış aylarında tepkililer. :)

Ben 2,5 yıl önce boyum 155 iken 65 kiloydum, haliyle 1 şınav bile çekemiyordum. Ekmek yemeyi keserek ve kick box'a giderek bu sorunu çözdüm. Şuan boyum 170 cm. :)

Boyuna göre kilon biraz fazla desem yanlış olmaz. Ben de tam tersi, biraz zayıflık problemi çekiyorum.
179 boya karşılık 55 kiloyum, sürekli hareket halindeyim, doğal olarak kilo alamıyorum.

Eğer bisiklet sürerim dersen inan bana iyi kilo verirsin, hem de sağlıklı bir biçimde verirsin.
Her gün 15 kilometre yol yapsan erirsin yavaş yavaş :)

Bizim Sınıfta Abaza soyadlı arkadaş var. Biz ona adı yerine Abaza diye hitap ederiz:D Kendiside memnun. Bayağı kiloluydu bisiklet yarışlarına katıldı şu anda 40 kilo oldu:D

Ben 1.70 boyunda ve 43 kiloyum. Herkesin derdi ayrı.:) Öncelikle fazla kafana takma. Bir sporla ilgilen. Benim arkadaşım da fazla kiloluydu basketbol oynayarak kilo verdi ve doğru beslenerek.

Spora başla bence. Her gün düzenli yürüyüş iyi gelir. Yediklerine dikkat et. Sık sık ye ancak az ye. Ekmeği az ye. Ya da kepekli ekmek yemeye çalış. Diyetisyene gidebilirsin.

Bende senin yaslarindayken 45-50 kilo arasi birseydim ve zayifliktan sikayet ediyordum... Simdiyse deli gibi kilo aliyorum... :)
Sana önerim yediklerine dikkat et, kuru yemislerden uzak dur, aksam 7'den sonra agzina meyvedan baska birsey koyma, ve bol spor ve bol su...

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı