Kilo Verememek

Shelbyx

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, 3 ay önce spora başladım. 175 boy 104.6 KG olarak. İlk ay 4 kilo verdim ilk aydır az olabilir diye umursamadım. İkinci ay 7.5 kilo verdim daha da motivasyonum arttı. 3.ay yani bugün ölçüm yaptırdığım da 2 kilo verdiğimi öğrendim ve aşırı moralim bozuldu motivasyonum yerle bir oldu. Motivasyonumun düşme nedeni ise bildiğiniz aç kalmam. Günde tek öğün diyeti yani interminal fasting yapıyorum, sadece akşam yemeği yiyorum o da 800 kaloriyi geçmiyor benim günlük ihtiyacım 2200 kalori. Bu hesaba göre 1400 kalorilik bir açık oluşturuyorum günlük buna ek olarak da kardiyo yaparak 500 kalori de orada yakıyorum günlük 1900 kalori açık oluyor. Bu hesaba göre benim 1 ayda en az 5 kilo vermem gerekiyor. İlk aylar bu oldu ama neden bu ay sadece 2 kilo verebildim? Yağ oranım %36 dan %28 seviyelerine düştü.
Şu an güncel kilo durumum 90 KG

Hiç karbonhidrat ve abur cubur yeme bol bol su iç sporda da 2 saat koş 5-15 KG arsı kilo vermezsen gerçekten sıkıntı vardır verebilirsen sıkıntı yoktur, bu yazdıklarım çok işe yarar.

Bildiğim kadarıyla vücut senin onun eritmeye başladığını anladığın an yağ yakımını çok yavaşlatıyor. Çözümleri vücudu şaşırtmak falan olarak geçer doğru mudur yanlış mıdır bilemem. :)

Dostum aklımda ilk başlanıldığında verilen kiloların zamanla azaldığı gibi bir şey kalmış. Ne kadar doğru bilemiyorum ancak bildiğim bir şey varsa o da moralini bozmadan kararına sadık kalman. Benim de kilo alma sorunum var ne olacak böyle bilmiyorum :D

Hiç karbonhidrat ve abur cubur yeme bol bol su iç sporda da 2 saat koş 5-15 KG arsı kilo vermezsen gerçekten sıkıntı vardır verebilirsen sıkıntı yoktur, bu yazdıklarım çok işe yarar.
Abur cubur 0. 1 saat kardiyo ondan sonra ağırlık çalışıyorum. İlk 2 ay verebildim kilo ama 3. ay sadece 2 kilo gitmiş.

Bildiğim kadarıyla vücut senin onun eritmeye başladığını anladığın an yağ yakımını çok yavaşlatıyor. Çözümleri vücudu şaşırtmak falan olarak geçer doğru mudur yanlış mıdır bilemem. :)
Bir çok video izledim ve duraksama dönemi olduğunu söylüyor herkes, haklı olabilirsiniz.

Dostum aklımda ilk başlanıldığında verilen kiloların zamanla azaldığı gibi bir şey kalmış. Ne kadar doğru bilemiyorum ancak bildiğim bir şey varsa o da moralini bozmadan kararına sadık kalman. Benim de kilo alma sorunum var ne olacak böyle bilmiyorum :D
Evet doğru kalmış aklınızda. İlk 2 ay kiloları verdim 3. ay çok az geldi imkansız gibi nerdeyse. O gün motivasyonum çok bozulmuştu ama devam ediyorum bakalım.

Aşırı kalori açığı bırakıyorsun. Vücut kendini korumaya çalışıyor olabilir.
500-700 arası kalori açığı daha faydalı senin için. Su da kaybedeceğin için hedefini aşağı yukarı tamamlarsın bu açıkla.
Protein alımın ne durumda?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı