Kilo vermek

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Graphite

Kilopat
Arkadaşlar benim boyum 1,74 kilom 68 yaşım 17. Sizce bana göre en ideal kilo kaç ve o kiloya nasıl inebilirim? Evde kilo vermeye çalışacağım kas yapmak gibi bir derdim yok sadece kilo vermem lazım, evde koşu bandı ve fitness bisikleti var bunları kullanarak yada kullanmayarak bana kilo verdirecek bir program önerebilir misiniz ? Herkese iyi günler.

Azda olsa göbek var :D ondan kurtulmak istiyorum. T-shirt giyince hiçbirşey gözükmüyor ama denize falan girerken belli oluyor. :)

Bel çevresindeki yağlanmanın en büyük nedeni beslenmedir. Sen çok iyi bir spor programı uygulasan bile beslenemene dikkat etmezsen her zaman göbeğin olacak. Eğer şekeri bırakır karbonhidratıda azaltır ve düzenli olarak yaşına uygun şekilde spor yaparsan istediğin gibi bir vücuda sahip olabilirsin.

Sabahları 2 haşlanmış yumurta, peynir, zeytin, iki dilim kepek ekmeği yemeye başladım. Öğlen ve akşam ne yememi önerirsiniz. Günlük spor a da başladım.

Ben sana beslenme programı yazacak yetkinlikte değilim ancak bazı temel şeyleri söyliyim. Kendini kurtarman gereken ilk şey beyaz ekmek ve şekerli yiyecekler çok hızlı sindirilip kan şekerini yükseltiyor kan şekeri yükselince vücut insülin salgılayarak kan şekerini düşürüyor o yüzden çok çabuk acıktırıyor. Söylediğin gibi kepek ekmeği yada çavdar ve tam buğday ekmeği yiyebilirsin. Pirinç yerine bulgur pilavı tercih edebilirsin. Akşam saat 7-8 den sonra yemek yememeyi kendine prensip haline getir. Sporunu geç saatler yerine sabah erken saatlerde yap. Sabahları yapılan sporun tüm gün yağ yakımını sağladığını okumuştum. Uyku düzenine dikkat et. Haftada bir gün kaçamak yapabilirsin kendine bir gün seç fazla abartmadan sevdiğin bir şeyi ye. Spor olarak fitness gibi bir spor yapıyorsan ısınma hareketi olarak karın egzersizlerini yap antrenman sonunda ise 30 dakika bisiklet sür. Sende Antalyada yaşıyorsun sanırım deniz mükemmel bir imkan. Mesela ben sabahları yürüyerek balığa giderdim hem sabah sabah yüzerdim hemde arkadaşlarımla keyifli vakit geçirirdim. Yüzmeyi sevmiyorsan sevdiğin bir yere bisiklet sürebilir yada yürüyüş yapabilirsin ama en önemlisi bunları 1 gün bile aksatmadan yapmak. Ben bunlara dikkat ederek 4 sene önce 104 kilodan 80 kiloya düştüm.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı