Kilo Vermeye Yardımcı Supplement Çeşitleri

Ertugrrul

Kilopat
Daha fazla  
İyi günler, Mayıs'ın sonuna fitness'a başlıyorum. 130 kiloyum 1,79 boyum ( öyle turşu fıçısı gibi görünmüyorum ama göbek özellikle baldırlarım çok büyük ) 3 ay sürem olacak. Geri kalanında devam edebilir miyim bilmiyorum. O yüzden yağ yakıcı supplement almak istiyorum yağ yakıcı supplement. Sizce almalı mıyım çünkü zamanım da kısıtlı birde alacaksam hangi ürünü almalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kardeşim protein tozları, amino asitler, BCAA ve creatine çeşitleri ilaç değil besin takviyeleri olarak geçerler. Spor yapan insana hiç bir zararı yoktur. Fakat spor yapmayan insanlarda karaciğer yağlanması başta olmak üzere bir çok soruna neden olabilir. Dikkat etmeni ve spor yapmıyorsan kullanmamanı öneririm. Spora yeni başladıysan ise en erken 3 ay civarı spor geçmişi ile başlanabilir. Zayıflamak için olanlar ise hormon dengeni bozacak ürünlerdir kesinlikle kullanmanı önermem. Hem maliyet olarak fazlalar, hemde bıraktığında verdiğin kadarını alırsın. Sen o işlere hiç bulaşmadan düzenli kardio antremanları yap daha iyi. Hele biraz dahi olsa bilgi sahibi değilsen hiç girişme. @Faboxin yağlar kasa dönüşmez kardeşim.

Protein gibi kötü maddeleri kullanmayın. Vegan beslen ve koşu, yürüyüş yap.
Protein gibi kötü maddeler derken ne demek istediğinizi anlamadım ama bence bilmediğiniz konularda yorum yapmayın. Kardio tarzı kilo verme antrenmanları yaparsan ve beslenmene dikkat edersen istediğin vücuda sahip olabilirsin.

Karaciğerde yağlanma yapması için aşırı tüketmen lazım. Taze fasulye yedin diyelim. Porsiyonu azaltıp 1 porsiyon protein tozu alırsan bir zararı olmaz. Protein tozuna ağırlık verip diğer besinlerden kesinti yaparsan karaciğerine zarar verir. Hepatit B rahatsızları veya taşıyıcılar protein tozu kullanamazlar mesela.

Karaciğerde yağlanma yapması için aşırı tüketmen lazım. Taze fasulye yedin diyelim. Porsiyonu azaltıp 1 porsiyon protein tozu alırsan bir zararı olmaz. Protein tozuna ağırlık verip diğer besinlerden kesinti yaparsan karaciğerine zarar verir. Hepatit B rahatsızları veya taşıyıcılar protein tozu kullanamazlar mesela.
Doğru yerden bağladın. Hiç spor yapmayanlar için yağlanma olması yüksek ihtimal. 8 yaşında spora ilk başladığım zaman protein tozuna başladım. Hatta başlamadan 1 ay önce toza başlamıştım. Karaciğerimde yağlanma oldu. 1.85 boyunda 92 kilogram vücut yapım var şuan, yağ oranım %12. Günlük almam gereken protein miktarı aşağı, yukarı 180 gram civarı ve yılın 4 ayı çok tempolu iş hayatım var. Protein tozu almadan günlük protein ihtiyacını kesinlikle karşılayamıyorum. Takviyeler faydası vardır. Zararı pek görülmemiştir araştırdığım kadarıyla.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı