Kilo vermeye yardımcı tavsiyeler

mento

Hectopat
Arkadaşlar, 17 yaşındayım ve 186 cm boyundayım, kilom da 98. Kilo vermenin en sağlıklı yolunun diyetisyen eşliğinde olacağının farkındayım ama açıkçası böyle bir durumda her ay hastaneye gitmek istemiyorum virüs kapmamak için. O yüzden bu konuda deneyimli olanlardan tavsiye almak istedim. Çok hareketli bir hayatım yok, çok fazla ders çalıştığım için ama gerekirse elbette günümden birkaç saat yürüyüşe vs ayırabilirim.

90 kilodan 76-77 seviyelerine inen ve insülin direncini kıran biri olarak tavsiyelerim şunlar:
-Asla asitli içecek tüketmeyin.
-Abur cubur olarak sadece bitter çikolata tüketin, cipslerden ve yağlı çerezlerden uzak durun.
-Günde minimum 40 dakika yürüyüş yapın.

90 kilodan 76-77 seviyelerine inen ve insülin direncini kıran biri olarak tavsiyelerim şunlar:
-Asla asitli içecek tüketmeyin.
-Abur cubur olarak sadece bitter çikolata tüketin, cipslerden ve yağlı çerezlerden uzak durun.
-Günde minimum 40 dakika yürüyüş yapın.

Çok teşekkürler.

Kalori açığı yapacaksın ama az yapacaksın yavaş ve öz kilo vereceksin. Spor yaparsan ayda 1 cheat meal yapabilirsin kaloriye dikkat ederek tabii ki. Hafif vücut çalış ki vücudun sıkılaşarak kilo versin çok aşırı kardiyo önermiyorum ben. Diyetisyene gerek yok diyetisyenin yazdığı şeyleri büyük ihtimalle yapamazsın zaten lükse giriyor :) Yumurta-Yulaf ezmesi-Ton balığı-Tavuk-Salata-Et-Hindi füme-Lor peyniri-Nohut-Birçok sebze filan önerebilirim. Akşamları fıstık, çilek yiyebilirsin spor yaparsan spordan sonra muz yiyebilirsin bence. Kalori açığı için MyFitnesspal diye bir uygulama var oradan ne kadar kalori aldığını yediklerini girerek görebilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı