Kiloluyum ve psikolojik sorunlarım var

JokzillaP7

Hectopat
Daha fazla  
Yaşım 15, boyum 1.74 metre ve 92 kiloyum. Şimdiye kadar insan ilişkilerinde ne kadar sorunum olduysa neredeyse hepsi kilolu olmamdan kaynaklıydı. Daha önce kilo vermeyi çok denedim ama spor yapacak vaktim olmuyordu ya da boğazımı kapalı tutamamıştım. Şu an moralim bozuk ve ne yapacağımı bilmiyorum. Çünkü daha çok yemek beni daha çirkin yapacak ve bu daha da üzecek beni. Kilo vermenin çözüm olduğunu hepimiz biliyoruz ama kilo vermek ve motivasyon konusunda tavsiyeleriniz var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yaşım 15, boyum 1.74 metre ve 92 kiloyum. Şimdiye kadar insan ilişkilerinde ne kadar sorunum olduysa neredeyse hepsi kilolu olmamdan kaynaklıydı. Daha önce kilo vermeyi çok denedim ama spor yapacak vaktim olmuyordu ya da boğazımı kapalı tutamamıştım. Şu an moralim bozuk ve ne yapacağımı bilmiyorum. Çünkü daha çok yemek beni daha çirkin yapacak ve bu daha da üzecek beni. Kilo vermenin çözüm olduğunu hepimiz biliyoruz ama kilo vermek ve motivasyon konusunda tavsiyeleriniz var mı?
Bence problem ekran kartından kaynaklı. 512MB ekran kartı mı kaldı?
Bence problem ekran kartından kaynaklı. 512MB ekran kartı mı kaldı?
(8600GT)

Sevgili hocam daha genç olduğumuz için kilo normal bir insana göre çabuk verirsin, sana şimdi zor geliyor ama merak etme düzenli beslen, spor yap 3-4 aya incecik olursun.

Oturduğun yerden motive olamazsın zaten. Motive olabilmen için seni mutlu edecek, somut olarak hissedebileceğin değişikliğe ihtiyacın var. Kilondan çok rahatsızsan, savaşıp kilo vereceksin. Oturduğun yerden her şeyin güzel olmasını beklersen, üzgünüm ama daha çok beklersin.

Yaşın genç, elin ayağın tutuyordur diye tahmin ediyorum. Git spor yap, temiz beslenmeye çalış. Bu kadar hayata karşı üşengeç olmayın, senin yaşında ben yerimde duramıyordum enerjiden. Her türlü aktivitelere, okul futbol takımlarına her şeye katılırdım.

Şu boğazınızı tutun be hocam. Diyetisyen falan boş iş. Neyi fazla yediğinizi biliyorsunuz. Daha az yemeğe çalışın. Bu şekilde giderseniz herkesten 5 yıl daha erken öleceğinizi falan düşünün. Biraz iradenizi terbiye edin. Ben de internetten o kadar şey baktım. Hiç bir şey bulamadım. Boşuna buralardan cevap beklemeyin. Hepsi basma kalıp olacaktır. Kendiniz ile barışık olun ve merak etmeyin yarına geçer. Yemeğe devam edersiniz.

Geri
Yukarı