Kimi Raikkonen sene sonunda emekli olacak

Makaleler
12
Daha fazla  
2007 Ferrari dünya şampiyonu Kimi Raikkonen ve aynı zamanda Ferrari'nin son dünya şampiyonu Buz Adam emekli oldu.

Çok çok iyi bir pilottu, 2007 şampiyonluğu hâlâ aklımda son yarışı unutamıyorum.

Bu sene özellikle sıralama turlarında Giovinazzi'ye nazaran çok zorlansa da bu yaşına rağmen yarışlarda daha iyi performans sergiliyordu.

Bırakmasına üzüldüm ama zamanı gelmişti, eski hızında değildi doğal olarak. Genç sürücülere fırsat açıldı böylelikle. Umarım Giovinazzi de Alfa Romeo'dan ayrılır, yerine başkası gelir. Koltuklardan biri Ferrari akademi sürücülerine gidecek, diğer koltuk Bottas'a gidecek gibi duruyor.

Yeni nesil araçları da sürmesini isterdim. Seneye ilk defa Raikkonen olmayan bir yarış izleyeceğim. Grid'deki bir sürü pilot transferine yol açacak ilk domino taşı da devrilmiş oldu.

Babamla beraber şampiyonluğu kazandığı yarışı izlediğimizi hatırlıyorum. Çok güzel bir yarıştı. Bu sene bir "efsanenin" son sezonunu canlı canlı izleyeceğim için kendimi şanslı hissediyorum. Duygusal konuları bir kenara bırakırsam, Grid'de bir sürü pilot transferine yol açacağını düşünüyorum.

Son düzenleme:
Alonso ile bu adamı kariyerlerinin ilk F1 yarışında izledim. Baştan sona izlediğim ilk F1 yarışıydı, emekli olup gençlere yer açma zamanı çoktan gelmişti. Başladıktan sadece 2 sezon sonra Schumacher'i bile korkutacak sürüşler yapmaya başladı, Schumacher'in Ferrari kariyerinin bitmesine dolaylı yoldan neden oldu. Kariyerinde her zaman başarı için kendini yırttığı hırslı sezonları olmadı, çok sayıda beklenilenin altında sürüş yaptığı sezonlar da var.

Yılları düşündükçe kendimi fosil gibi hissetmeye başladım, benim için yaşlandığımın kanıtlarından biri olan bir olay bu da.

Yarışı izlerken sürücülerin adlarını soran arkadaşıma yaptığım kimi Raikkönen kimi de Alonso işte" şakası için hakkını helal etsin. :D

Son düzenleme:
Bu arada kimi raikkönen COVID olmuş Hollanda GP de yarışamayacak. Kubica koltuğuna geçecek.

En az 2 tur yer kubica.

Zamanında yetenekli bir pilot olsa da şu an üstündeki Orlen yazısı ve bir kısmın onu efsane ilan etmesi dışında pek bir özelliği yok bence. Genç pilotlardan birini görmek isterdim.

Yeni konular

Geri
Yukarı