Kimlik Fotokopisi ile Yapılabilecekler

Raydric

Kilopat
Makaleler
7
Yer
İstanbul
Selam, bugün 2. el bir ürün satarken karşı taraf kimlik fotokopisini aldı açıkçası o an dalgındım neden aldı vs. sormadım fakat şimdi kafaya taktım. Bir şey yapabilir mi fotokopisiyle?

Eğer havale ile sattı isen adam dolandırılma ihtimaline karşı almıştır. Savcılığa falan gider eğer öyle bir durum olursa. Yine de bütün kimlik bilgilerini bilen biri bunu her amaçla kullanabilir. Tabi kaç yaşında olduğun da önemli.

Son düzenleme:
Karşı taraf güvence (Ürün çalıntı çıkarsa sizi rahatlıkla bulma) amaçlı kimlik fotokopinizi almış.
İçiniz rahat olsun, kimlik fotokopisiyle hiç bir şey yapamazlar. Yani en azında önemli şeyleri (Evlilik, Şirket kurma, Banka kredisi çekme, Kredi kartı alma, vb.) gibi şeyleri kimlik fotokopisiyle değil aslı ile yapılır.
Ama içinizde şüphe var ise en yakın emniyete gidebilir ya da telefondan da bilgi alabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı