Kimlik kartı fotoğrafı karşılığı Papara'da 100 TL verilmesi

Karasah

Hectopat
Daha fazla  
İyi günler,

Sanırım WhatsApp'ta arkadaşların birbirine söylemesi üzerinden yayılan bir durum var. "Benim bir tanıdığım var kimliğinin ön yüzünün fotoğrafını atıp bir hesaba 3 TL yatırınca hesabına 100 lira geliyor" tarzında mesaj dolaşıyor. Yapan kişi bunun üzerinden prim alıyormuş. Bunun hakkında bilgisi olan var mı ne kadar doğru? İnternette Papara'nın böyle bir resmi kampanyası olduğunu göremedim. Tanımadığın birine kimliğini atmanın da hiçbir mantığı yok.

Durum nedir bilgisi olan var mı?

Not: Para gerçekten geliyormuş ama benim sorguladığım bu durumun mantıksızlığı ve güvenilirliği.

Hocam tam tersi durum : karşı taraf 100 TL yükleyince 3 TL kazanırsınız durumu gerçek OLABİLİR.
Ama 3 TL yüklesin sen 100 TL Kazan durumu çok saçma. Özellikle de kimlik bilgilerinin gitmesi bence işin içinde bit yeniği olduğuna işaret ediyor.

İyi günler,

Sanırım WhatsApp'ta arkadaşların birbirine söylemesi üzerinden yayılan bir durum var. "benim bir tanıdığım var kimliğinin ön yüzünün fotoğrafını atıp bir hesaba 3 TL yatırınca hesabına 100 lira geliyor" tarzında mesaj dolaşıyor. Yapan kişi bunun üzerinden prim alıyormuş. Bunun hakkında bilgisi olan var mı ne kadar doğru? İnternette Papara'nın böyle bir resmi kampanyası olduğunu göremedim. Tanımadığın birine kimliğini atmanın da hiçbir mantığı yok.

Not: Para gerçekten geliyormuş ama benim sorguladığım bu durumun mantıksızlığı ve güvenilirliği.

Para geliyor olabilir de 100 liraya adama bütün bilgilerini veriyorsun eline geçen 100 TL ne işe yarayacak? 100 liranın bir alım gücü var mı değer mi 100 lira için?

İyi günler,

Sanırım WhatsApp'ta arkadaşların birbirine söylemesi üzerinden yayılan bir durum var. "benim bir tanıdığım var kimliğinin ön yüzünün fotoğrafını atıp bir hesaba 3 TL yatırınca hesabına 100 lira geliyor" tarzında mesaj dolaşıyor. Yapan kişi bunun üzerinden prim alıyormuş. Bunun hakkında bilgisi olan var mı ne kadar doğru? İnternette Papara'nın böyle bir resmi kampanyası olduğunu göremedim. Tanımadığın birine kimliğini atmanın da hiçbir mantığı yok.

100 TL için kimliğinizi risk etmeye değmez.

İnternette Papara'nın böyle bir resmi kampanyası olduğunu göremedim. Tanımadığın birine kimliğini atmanın da hiçbir mantığı yok.

Böyle durumlarda resmi bir kampanya görmediyseniz zaten bulaşmayın. 100 TL için kimliği kaptırma riskine değmez, hatta daha fazlası için de değmez tabii.

Aslında bana sorarsanız, işlemler için şart değilse resmi bir kampanya görseniz de bulaşmayın derim.

Kerizin birisine 100 TL verip üzerinden on binlerce TL kazanmak iyi yatırım taktiğiymiş.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Başınıza bela gelsin istiyorsanız yapın arkadaşımda kendi kimliğini çevresindekilerin kimliğini sattı bu şekilde 4000 TL para vardı cebinde parkta oturuyorduk polis geldi aldı gitti bende yanındaydım dediler kimlik sahteciliği yapıyorsun hakkında şikayet var denildi serbest bıraktılar mahkemede sürünüyor şimdi.

Geri
Yukarı