Kimlik kartı hangi uygulamayla tasarlanır?

Burdan vektörel olmayan çalışmalar basılamaz anlıyoruz o zaman. İllaha vektörel yani. Vektörel de vektörel yani🤣
Hayır hocam, vektörel olmayan çalışmalar da bastırılabilir tabi. Önemli olan çalışmayı yapanın ne tür bir baskı yaptıracağı. Kullanacağı piksel bazlı nesnenin de yüksek çözünürlükte olması gerekiyor ki baskıda piksel sorunu olmasın. Öğrenci fotoğrafı hariç diğer tüm öğeleri vektör olarak yaparsa sorunsuz bir şekilde halleder işini arkadaş. Gerçi biz bunları konuşurken çoktan o kartlar dağıtılmıştır bile :)

@Chemeindefer Canva ile de yapılıyormuş. Hiç merak edip bakmadığım için Canvanın vektör grafiklerini de desteklediğini bilmiyordum açıkçası :)

Arkadaşlar tasarım işlerinden anladığım için dekan bana kimlik kartını tasarlamamı söyledi fakat baskı için vereceğim yere hangi formatta vermeliyim bu konuda bilgisizim. Daha önce kimlik kartı tasarlayan arkadaşlar varsa bu konuda bilgi verirlerse sevinirim. Adobe Photoshop, Indesign ve illustrator programlarına hakimim. Bunlardan hangisiyle tasarlamalıyım?
Ben bu tarz işleri Illustrator ile hallediyorum. Bana göre inDesign ve Ai bu işler için biçilmiş kaftan. Baskıya göndereceğim zaman ise Svg, Ai ve Pdf olmak üzere 3 dosya halinde gönderiyorum ki sıkıntı çıkmasın diye. Hangi programda daha rahat hissederseniz o programda yapmanız daha mantıklı yani tamamen size kalmış.

Yeni konular

Geri
Yukarı