Kimlikteki doğum tarihi değiştirilebilir mi?

Hayır. Doğum tarihini dava açarak değiştirebiliyorsun ama mantıklı bir sebebi olması gerekiyor. Kimlikteki doğum bilgin doğruysa değiştiremezsin.

Yaş büyütmek ya da küçültmek için asliye hukuk mahkemesine başvurmak gerekiyor. Gidip nüfus müdürlüğünden çözebileceğiniz bir durum değil yani. Bulunduğunuz yerin yoğunluğuna göre değişmekle birlikte davalar 6 ayı bulabilir.

@Turbox Sevdalisi
@mYonniQ
komik olduğunu bende biliyorym ama ehliyete kafamı taktım aşırı.
Böyle bir şeyin olmaması gerekiyor ki 18 yaşında veriyorlar ehliyeti. 17'de gidip stajyer ehliyet alıp yanında ehliyetli biri varken sürebilirsin. Ben de 21 yaşını bekleyeceğim ruhsat almak için. 18'de almam doğru olsa 18'de verirlerdi değil mi?

Böyle bir şeyin olmaması gerekiyor ki 18 yaşında veriyorlar ehliyeti. 17'de gidip stajyer ehliyet alıp yanında ehliyetli biri varken sürebilirsin. Ben de 21 yaşını bekleyeceğim ruhsat almak için. 18'de almam doğru olsa 18'de verirlerdi değil mi?
Bence bunun boy ve kilo ile alakası var yaşla alakası yok.

@cxnnorx sen bu kafayla ehliyet alma yaşın gelince. Trafiği tehlikeye atıp başkalarının hayatına boştan yere sebep olma.

Bunun için konu açmaya bile gerek yok. Senin keyfin için kimse bir veriyi değiştirmez.

Yeni konular

Geri
Yukarı