Kingston 1TB Renegade vs Samsung 970 EVO Plus

DarkLegendREA

Hectopat
Daha fazla  

Arkadaşlar fiyatlar aynı hız farkı var, DRAM falan o tür şeylerden anlamam yardımcı olur musunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Biraz daha ucuz olsun dersen bir kaç gün önce 1200 ₺'ye WD Blue SN570 1 TB M.2 PCIe NVMe SSD, 3500 MB/s'ye kadar okuma hızını satın aldım. Samsung her şekilde daha kaliteli olacaktır tabii ama aradaki fiyat farkını düşününce kesinlikle WD'yi almanızı öneririm.

Düzenleme:
İlla bu ikisi arasından dersen bilgisayarında PCI 4.0 desteği varsa Kingston olanı tercih etmeni öneririm. ileriye yönelik destekli bir bilgisayar alırsanız 4.0 destekli sizin için daha iyi olacaktır.

Son düzenleme:
Renegade Fury, Kingston'ın KC3000 modelinin daha da dayanıklı hali. Eğer anakartınızda PCIE 4.0 desteği bulunuyorsa hem hız, hem dayanıklılık açısından daha iyi bir tercih olacaktır.

Renegade Fury, Kingston'ın KC3000 modelinin daha da dayanıklı hali. Eğer anakartınızda PCIE 4.0 desteği bulunuyorsa hem hız, hem dayanıklılık açısından daha iyi bir tercih olacaktır.
pcl express 4.0 yazıyor o mu

peki bu marka güvenilir mi dramı felan varmı bu ssd nin

pcl express 4.0 yazıyor o mu

peki bu marka güvenilir mi dramı felan varmı bu ssd nin
Evet. Anakartınızın modelini paylaşırsanız teyit edebilirim. Kingston güvenilir bir markadır ve bu modelinde DRAM var. Eğer kasanızın hava akışı iyi değilse ve sürekli yoğun veri aktarımı yapıyorsanız (mesela video editörüyseniz) NVME Soğutucu takmanız gerekebilir.

s
Evet. Anakartınızın modelini paylaşırsanız teyit edebilirim. Kingston güvenilir bir markadır ve bu modelinde DRAM var. Eğer kasanızın hava akışı iyi değilse ve sürekli yoğun veri aktarımı yapıyorsanız (mesela video editörüyseniz) NVME Soğutucu takmanız gerekebilir.
adece oyun hocam

Bütçeniz ne kadar ve NVMe arayüzlü bir SSD şart mı? Sadece oyun oynayacaksanız daha ucuz SSD'ler vardır.
Hocam hazır sistemden özelleştir kısmından seçiyorum yoksa bunlara düşmezdim

Hocam hazır sistemden özelleştir kısmından seçiyorum yoksa bunlara düşmezdim

1 TB olması şart değilse zaten sistemde varsayılan olarak SN570 SSD var, gayet iyi bir modeldir. 1 TB şart ise Samsung 980 de bakabilirsiniz, Kingston Renegade'in artısı, PCI 4 arayüzü, DRAM içermesi ve biraz daha dayanıklı olması ama şahsi kanaatim 980 de alabilirsiniz, ikisi gayet kaliteli modeller.

1 TB olması şart değilse zaten sistemde varsayılan olarak SN570 SSD var, gayet iyi bir modeldir. 1 TB şart ise Samsung 980 de bakabilirsiniz, Kingston Renegade'in artısı, PCI 4 arayüzü, DRAM içermesi ve biraz daha dayanıklı olması ama şahsi kanaatim 980 de alabilirsiniz, ikisi gayet kaliteli modeller.
samsung 980 in drami yok işletim sistemini kurmak için dram lazım bana

Yeni konular

Geri
Yukarı