Kingston 240 GB A400 vs Samsung 870 EVO 250 GB

tothelost

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, bilgisayarıma SSD almaya karar verdim ancak bu ikisi arasında kaldım. Samsung'un daha iyi olduğunun tabii ki farkındayım, üstelik yeni bir model henüz 1 ay önce çıkmış ancak aldığım SSD'den tek beklentim bilgisayarı hızlandırması, uçurması değil yani. Zaten çok da kötü bir bilgisayarım yok, masaüstü 21 saniyede açılıyor ancak yine de daha iyi olsun istedim. Büyük ihtimalle oyun oynamam, belki yazın 15-20 gün Witcher 3 oynarım SSD ile ama şart değil, gerekirse HDD ile de oynarım yani. Windows'u kuracağım onun dışında sadece yani. Ürünleri Amazon'da biriken hediye kartlarımla alacağım, o yüzden başka sitelerden tavsiye verirseniz anlamsız olacaktır. Ek olarak bu fiyat aralığında tavsiye edeceğiniz, şu Kingston'dan daha iyidir diyeceğiniz modeller varsa tavsiyelere açığım Amazon'da satılması şartıyla tabii.
Ek bir soru olarak da bir bilgi bulamadım 870 EVO dahili olarak geçiyor ama A400 hakkında yazmıyor, umarım A400 de dahilidir çünkü harici değil dahili alacağım. Bu konuda cahilim, kusura bakmayın.

Bütçeniz varsa 870 EVO tabii ki de.
Bütçem var doğrusu o yüzden 870'e daha yakınım arada 100 lira fark olmasına rağmen, ama 2 gün önce 303 lira olan model şu an 337 olunca biraz üzüldüm Kingston alsam mı diye düşünmeye başladım. İade paraları yatsın diye bekliyorum Amazon hesaba, o yüzden alamadım kaç gündür.

A400 DRAMless + 2D NAND ve kalitesiz.
870 EVO veya o kadar para vermek istemiyorsanız Apacer Panther AS340.

A400 ile 870 EVO'yu kıyaslamayın bile. Kingston A400 2D NAND kullanan, DRAM bile bulunmayan, kötü kontrolcülü berbat bir SSD. Teknolojik olarak günümüz SSD'lerine göre 10-15 yıl geride. Samsung 870 EVO ise 3D V-NAND kullanan, 512 MB LPDDR4 DRAM bulunan ve MKX gibi SATA tarafının en güçlü kontrolcülerinden birisine sahip mükemmel bir SSD. 870 EVO almanızı öneriyorum. Bütçe yoksa Patriot Burst ve Apacer Panther gibi çok daha iyi alternatifler var. Kingston A400 almayın aldırtmayın!

A400 ile 870 EVO'yu kıyaslamayın bile. Kingston A400 2D NAND kullanan, DRAM bile bulunmayan, kötü kontrolcülü berbat bir SSD. Teknolojik olarak günümüz SSD'lerine göre 10-15 yıl geride. Samsung 870 EVO ise 3D V-NAND kullanan, 512 MB LPDDR4 DRAM bulunan ve MKX gibi SATA tarafının en güçlü kontrolcülerinden birisine sahip mükemmel bir SSD. 870 EVO almanızı öneriyorum. Bütçe yoksa Patriot Burst ve Apacer Panther gibi çok daha iyi alternatifler var. Kingston A400 almayın aldırtmayın!
Teşekkür ederim, çok büyük ihtimalle 870 EVO alacağım, ama yedekte Patriot Burst tutayım o zaman.
Patriot P210 SATA 3 256GB SSD 2.5 Inch P210S256G25: Amazon.com.tr bahsettiğiniz model bu mudur sepete atayım dursun orda.

Ek olarak 2 kız kardeşim 6-7 senelik laptop kullanıyorlar, onlara da ssd düşünüyorum 120 gb falan sırf bilgisayarlarını canlandırsın diye, Kingston düşünüyordum ancak yorumlardan sonra vazgeçtim diyebilirim. Samsung'un 120 yok o yüzden Patriot Burst'un linkini atacağım modeli iş görür mü acaba?

Yeni konular

Geri
Yukarı