Kingston 8 GB 2666 MHz CL19 vs Crucial 8 GB 2666 MHz CL17

moder824

Picopat
Daha fazla  
Selamlar. Ben RAM almaya karar verdim ama kafam biraz karıştı. Şimdi Kingston DDR4 8 GB 2666MHz CL19 RAM var bir de Crucial DDR4 8 GB 2666MHz CL17 RAM var. Bu ikisinden hangisi alınır? Kingston markalı RAM Crucial markasından 100-150 TL ucuz ve ilan sitesindeki bir mağaza satıyor. Crucial markalı RAM ise normal elektronik mağaza satıyor.

Şimdi ikisi de aynı kapasite, aynı MHz ama CL değerleri farklı. Bu durumda bu ikisinden hangisi alınır? Kingston RAM'ın fotoğrafını aşağıya koydum. Pek gözüm su içmedi ama bir bakıp bilgi verirseniz sevinirim. Ve ayrıca CL değerleri ne fark eder bu ikisi arasında? CL 19 mu alınmalı, yoksa CL 17 mi?

37294_3P86RjbjGmyTY3Z85NDYTQ.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Kingston sağlam markadır. Ama gecikme değeri yüksekmiş. Crucial yine iyi markadır, gecikme değeri de daha düşük. 🤔

Kingston sağlam markadır. Ama gecikme değeri yüksekmiş. Crucial yine iyi markadır, gecikme değeri de daha düşük. 🤔
Ha gecikme değeri yüksek olduğu için ucuza veriliyor. Ben en iyisi cl 17 alayım. Olurmu hocam?.
Ha gecikme değeri yüksek olduğu için ucuza veriliyor. Ben en iyisi cl 17 alayım.
CL17 tercih edilebilir.
Sorun yaşamam demi hocam?. İki adet alacağım.

Yeni konular

Geri
Yukarı