Kingston A2000 500 GB hızı düştü

The Towande

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar resimlerde de gördüğünüz gibi Kingston A2000 500 GB M.2 SSD 'min hızları 2 haftada bu halde. Sizce sorun ne olabilir?
Testler sistem boştayken yapıldı.
Bilmeyenler için de normalde bu değerler için olması gereken hızlar 2200 - 2000.

Dosya Ekleri

• ssd.PNG
    ssd.PNG
    77,2 KB · Görüntüleme: 47
  • ulan.PNG
    ulan.PNG
    51 KB · Görüntüleme: 46
Son düzenleyen: Moderatör:
Kendi yazılımında kaç çıkıyor?
Kendi yazılımından nasıl bakabilirim. Kullandığım Kingston SSD Manager'da benchmark özelliği yok.
Bu gibi durumlarda bazen program da yanlış gösterebiliyor, AS SSD gibi alternatif programlarla SSD hızını test edebilirsin.
Bakacağım fakat sık sık test yapmanın bir zararı olur mu SSD açısından?

Kendi yazılımından nasıl bakabilirim. Kullandığım Kingston SSD Manager'da benchmark özelliği yok.

Bakacağım fakat sık sık test yapmanın bir zararı olur mu SSD açısından?
Zararı çok çok küçük olur hocam. Test yapılırken 30 GB civarı birden ömür yiyor. Karınca kadar bile değil zarar.

Ek olarak kendi programından test etmeniz en doğrusudur. CrystalDiskMark ve CrystalDiskInfo bazen yanlış gösterir.
Zararı çok çok küçük olur hocam. Test yapılırken 30 GB civarı birden ömür yiyor. Karınca kadar bile değil zarar.
Hayır sadece biraz kullanılır o kadar ki normal kullanımınızdan çok da farkı yok.
Teşekkürler. peki Kingston'un kendi programının adı nedir bilginiz var mı?

Teşekkürler. peki Kingston'un kendi programının adı nedir bilginiz var mı?

Şu olması gerek. Kingston SSD Toolbox diye aratırsan bulabilirsin belki.

Bende de A2000 var ilk aldığımda istenilen değerleri veriyordu sonra epey okuma yazması düştü. Sonra format attım ve diskte işletim sistemi dışında bir şey yokken tekrar test yaptığımda istenilen değerleri aldım ama şimdi %70 dolu fakat tekrar düştü. Galiba CrystalDiskMark yanlış gösteriyor ya da diskte sıkıntı var.

Yeni konular

Geri
Yukarı