Kingston NV2 1 TB vs Kioxia Exceria G2 1TB

weoji0

Decapat
Daha fazla  
Merhaba anakartım A320M PCI-e 3.0, bu yaz PCI-e 4.0 destekleyen B550M geçeceğim. Alınca 7000 MB okuma yazmaya sahip PCI-e 4.0 bir M.2 alacağım lakin şimdilik iş yapacak, ileride de ikincil olarak kullanacağım M.2 SSD'yi alıyorum. Bütçem 1K TL. Kingston NV2 okuma yazma hızı 3500/2100 Kioxia G2 ise 2100/1700. normalde bu değerlere bakarak direk Kingston NV2 alıp geçmeyi planlıyordum, hala planlıyorum ama bazı kullanıcılar bu üründe DRAM olmadığını ve G2 almanın daha mantıklı olduğunu söylediler, tam olarak neden? Neden 100 TL fazla ödeyip daha az okuma yazmaya sahip bir M.2 SSD alayım? Dediğim gibi şimdilik asıl M.2 olarak kullanacağım 2-3 ay sonra ise ikincil oyun depolayacağım program depolayacağım bir SSD olacak.

Edit: Kimse konuma cevaplamadığı için şansımı G2 yönünde kullanıyorum, şimdi sipariş edeceğim, keşke konuma cevap bulabilseydim :(

Son düzenleme:
Konuyu öne çıkarabilirdiniz. Exceria g2'de DRAM bulunduğu için cache dolduktan sonraki hızı çok daha yüksek kalmakta. Önemli olan sentetik değil gerçek hayatta vereceği performans ve ömürdür. Bu konuda Kioxia daha başarılı. Doğru karar vermişsiniz.

DRAM SSD ömrünü gerçekten uzatıyor mu? bu mesajımı okuyabilirsiniz.

Konuyu öne çıkarmıştım zaten defalarca, günlük hakkım bitmişti. Cevabınız için teşekkürler kargolanmış gelir birkaç güne, bakalım M.2 SSD kullanmak nasılmış :)

Yeni konular

Geri
Yukarı