Kingston RAM Garantisi

Mr. Shankly

Decapat
Daha fazla  
Mavi ekran hatası aldığım için laptopumu tamire verdim ve RAM'in oksitlendiğini ve garantiye gönderebileceğimi söylediler. RAM'in markası Kingston ve modeli "KVR26S19S8/S". Kingston'un kendi internet sitesinde herhangi bir bilgi bulamadım, Türkiye için iletişim numarası yok, mail ile iletişim var sadece o da İngilizce. Bu süreçler hakkında bilgisi olan, RAM'ini tamire göndermiş olan varsa bilgilerini paylaşabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Mavi ekran hatası aldığım için laptopumu tamire verdim ve RAM'in oksitlendiğini ve garantiye gönderebileceğimi söylediler. RAM'in markası Kingston ve modeli "KVR26S19S8/S". Kingston'un kendi internet sitesinde herhangi bir bilgi bulamadım, Türkiye için iletişim numarası yok, mail ile iletişim var sadece o da İngilizce. Bu süreçler hakkında bilgisi olan, RAM'ini tamire göndermiş olan varsa bilgilerini paylaşabilir mi?

Türkiye için yetkili servis yok. Yani resmi olarak yok :) Benimde Kingston marka Nvme SSD bozulmuştu daha sonra yurtdışı garanti bölümüne yazmıştım. Benden bir kaç bilgi istediler önce, daha sonra mail üzerinden konuşmaya başladık. Kısa süre sonra beni Türkçe konuşan birisine yönelttiler. O kişide beni Türkiye'de ki bir firmaya yönlendirdi. O firma da benden mail de ki konuşmanın çıktısını istedi. Çıktıyı gönderdikten sonra 240GB olan Nvme SSD yerine sıfır ve 5 sene garantili 512GB hemde üst model başka bir Nvme SSD gönderdiler. Yaşadığım deneyim gerçekten çok olumuydu.

Bu siteden iletişime geçmiştim; Email Tech Support - Kingston Technology

Son düzenleme:
İşte ben Vatan bilgisayardan alıyorum bir sıkıntı olursa teknik departmanına veriyorsun onlar senin yerine her şeyi hallediyorlar.
Genelde büyük teknoloji firmaların garantileri kendileri oluyor yani senden aldım bozuldum al ürünü bana çalıştır ver veya yenisini gönder diyebiliyorsun.
Ama bu firmadan firmaya değişir genelde internetten alınan ve direk mağaza satışı olmayan ürünlerde çok oluyor. Maalesef garanti sıkıntısı yaşayabiliyorsun.
Ve laptopun garantisi varsa direk laptopu gönder yoksa ve rami sonradan alıp garantisi devam ediyorsa sadece rami bilgisayarı değil aldığın firmayla iletişime geç eğer ki onunda garantisi yoksa çöpe at ve yenisini al çünkü ramlerin tamiri yok kimse uğraşmaz onunla yenisini al derler astarı yüzünden pahalıya gelir.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı