Kingston V300 Secure Erase öncesi ve sonrası sonuçları

231981

Kilopat
Makaleler
1
Herkese iyi forumlar arkadaşlar. Technopat Youtube kanalında SSD Secure Erase işlemi yapılan SSD diskin öncesi ve sonrası gibi bir video izledim. Secure Erase işlemi sonrasında diskin performansı biraz daha iyi oluyordu ve her 6 ayda bir yapmak gerekiyormuş. Ben bu videoyu izledikten sonra 5-6 senelik Kingston V300 60GB SSD diskimde denemek istedim. Bu diski sadece Windows kurulumlarında biçimlendirme harici hiçbir şekilde dokunmamıştım. Zaten son zamanlarda ise biraz performans düşüklüğü vardı hissediyordum yani. Ben de neden olmasın belki disk biraz daha iyi olur dedim, Kingston SSD Manager ile SSD diskime Secure Erase işlemini yaptım ve sonuçlar gerçekten de beni şaşırttı. Şu an diskin daha performanslı olduğunu ve daha iyi çalıştığını emin olun çok rahat anlıyorum. Özellikle Windows açılma hızı daha iyi şu anda. Before ve after yaptım umarım açıklayıcı bir konu olur. Eğer elinizde yıllardır kullandığınız performansı düşmüş bir SSD diskiniz varsa mutlaka yapmanızı öneriyorum. Gözle görülür bir fark oluyor. Bu arada @Andar Han hocam sizi de etiketliyorum. Eğer işe yararsa 4 senelik SSD diskime bende uygularım demiştiniz çünkü. Neyse fazla uzatmadan ekran görüntülerini paylaşmak istiyorum.

Secure Erase yapılmadan önceki SSD diskin hızları

Secure Erase Öncesi Benchmark.jpg

Secure Erase Öncesi Crstal DiskMark.jpg

Secure Erase Öncesi Extra Tests.jpg

Secure Erase Öncesi File Benchmark.jpg

Secure Erase Öncesi Random Access Okuma.jpg

Şimdi de Secure Erase işleminden sonraki SSD disk değerleri

Secure Erase Sonrası Benchmark.jpg

Secure Erase Sonrası Crystal DiskMark 2.jpg

Secure Erase Sonrası Crystal DiskMark.jpg

Secure Erase Sonrası Extra Tests 2.jpg

Secure Erase Sonrası Extra Tests.jpg

Secure Erase Sonrası File Benchmark 2.jpg

Secure Erase Sonrası File Benchmark.jpg

Secure Erase Sonrası Random Access 2.jpg

Secure Erase Sonrası Random Access.jpg

Bu şekilde bir değişim elde ettim. Şu an gözle görülür farklar var. Özellikle erişim süresi daha iyi olmuş durumda. Format atarken bile kurulumun biraz daha hızlı bittiğini gözlemledim. Ayrıca kopyalama ve WinRAR programlarındaki arşiv oluşturma hızları da artmış durumda. Umarım faydalı bir konu olmuştur. Secure Erase işlemini yapıp olumlu sonuçlar alanlar olursa lütfen bu konu altına deneyimlerini yazsınlar. Herkese iyi forumlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
SSD marka fark ediyor mu? Corsair Force LE200 SSD diskimde denemeyi düşünüyorum. Alalı 10 ay kadar oldu.

Çok başarılı bir konu olmuş. Özellikle Access time'da süper bir değişiklik görülüyor.

Aynen öyle hocam. Diskin şu anda biraz daha hızlı olduğunu hissediyorum ben bu programlar ile test ettim keşke şu programlar ile de test yapsaydın dediğiniz programlar var mı acaba?

SSD marka fark ediyor mu? Corsair Force LE200 SSD diskimde denemeyi düşünüyorum. Alalı 10 ay kadar oldu.

Fark etmiyor diye biliyorum. Bir diğer izlediğim videoda ise Corsair SSD kullanıyorlardı.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı