Kingston mı Samsung SSD mi?

dogan1

Hectopat
Daha fazla  
www.vatanbilgisayar.com: Samsung 120Gb 840 Evo Sata 3.0 (Okuma 540Mb / Yazma 410Mb) Ssd - Vatan Bilgisayar

www.vatanbilgisayar.com: Kingston 120Gb V300 Serisi Sata 3.0 Cache Ssd (Okuma Hizi 450Mb / Yazma Hizi 450Mb) - Vatan Bilgisayar

Yarın vatan bilgisayara gidip bir SSD alacağım ama birçok sitelerde yok saniyede yaptığı işlem sayısı yok hızı kafam çok karışık. Ayrıca samsung SSD ler çok ısınıyor ve PC açıldıktan 1 saat sonra hantallaşıyor falan yazıldığını gördüm kullanıcı tavsiyelerini alabilir miyim ? Anakartım SATA II (300 MB) hızını desteklemektedir bu yüzden okuma yazma hızı değilde diğer özelliklerine göre bilgiler verirseniz sevinirim.

Ne 840 evo alın, ne de V300. Hyperx 3k Kingston ve ya Samsung 850 Evo. Bu ikisinden birini tercih edin.

Hyperx 3k Samsung 850 Evo dan daha çok okuma-yazma ömrüne sahip. V300 den ise, bu forumla tonlarca şikayet var.

SSD alınırken okuma/yazma hızı bakılacak en son teknik bilgidir. Ondan önce sahip oldukları IOPS değerleri ve kontrolcülerine bakılır. Bunlara göre de Samsung 850 Evo'yu tavsiye ederim. Hem 3D V-NAND gibi daha yeni bir teknolojiye sahip, hem de IOPS değerleri daha iyi. Samsung'un RAPID Mode teknolojisini de unutmamak lazım.

Malesef 200 tl butçem var.

www.vatanbilgisayar.com: Samsung 120Gb 840 Evo Sata 3.0 (Okuma 540Mb / Yazma 410Mb) Ssd - Vatan Bilgisayar

www.vatanbilgisayar.com: Kingston 120Gb V300 Serisi Sata 3.0 Cache Ssd (Okuma Hizi 450Mb / Yazma Hizi 450Mb) - Vatan Bilgisayar

sadece bu 2 parça arasında alma durumum var.
SSD alınırken okuma/yazma hızı bakılacak en son teknik bilgidir. Ondan önce sahip oldukları IOPS değerleri ve kontrolcülerine bakılır. Bunlara göre de Samsung 850 Evo'yu tavsiye ederim. Hem 3D V-NAND gibi daha yeni bir teknolojiye sahip, hem de IOPS değerleri daha iyi. Samsung'un RAPID Mode teknolojisini de unutmamak lazım.

Hyper 3k almayın derim ben, hatta kingston almayın. Malzeme kalitesinin çok kötü olduğunu düşünüyorum. 2 günlük ürün hala serviste, sata girişinin yeri kırıldı, baya adi yapmışlar açıkcası.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı