Kioxia 480 GB SSD kronik sorunu nedir?

Arkadaşlar birçok SSD markası kronik sorunlu bildiğiniz üzere. Forumda çok kez karşılaştım bu durumla. Ben de kronik sorunlu diye tabir ettiğimiz Kioxia markalı 480 GB SSD'ler var. Bu markanın kronik sorunu nedir? Bana ne gibi bir sorun yaşatabilir?

Bende Toshiba TR200 kullanıyorum eğer TR200'ün makyajlanmış hali ise hemen iade edin 2 yılda sağlığı 79 oldu okuma yazma hızları da bayağı düştü.

Dosya Ekleri

• test sonuçları.PNG
    test sonuçları.PNG
    28,9 KB · Görüntüleme: 131
Son düzenleme:
Arkadaşlar birçok SSD markası kronik sorunlu bildiğiniz üzere. Forumda çok kez karşılaştım bu durumla. Ben de kronik sorunlu diye tabir ettiğimiz Kioxia markalı 480 GB SSD'ler var. Bu markanın kronik sorunu nedir? Bana ne gibi bir sorun yaşatabilir?
Kioxia, (Ex-Toshiba Memory) olarak dünyanın tüm saygın üreticileri ve kullanıcılarına bu NAND flash teknolojisinin kaşifi olarak sunmaktayız. Türkiye'de mühendisimiz sorularınız için her zaman yardıma hazırdır. Güvenle kullanabilirsiniz. Email için: [email protected]

Kioxia, (Ex-Toshiba Memory) olarak dünyanın tüm saygın üreticileri ve kullanıcılarına bu NAND flash teknolojisinin kaşifi olarak sunmaktayız. Türkiye'de mühendisimiz sorularınız için her zaman yardıma hazırdır. Güvenle kullanabilirsiniz. Email için: [email protected]
Ya hocam ne anlatıyorsunuz? Okuma yazma hızları ve sağlığı çabuk düşüyor işte.

Ya hocam ne anlatıyorsunuz? Okuma yazma hızları ve sağlığı çabuk düşüyor işte.

Merhabalar, konu ile ilgili sorunlarinizi ve SSD Utility ekran goruntusu ile serdar. Yagar@kioxia adresine paylasabilirsiniz kendisi alaninda uzman muhendisimizdir. SATA SSD serimizin 60TBW oldugunu belirtmek isterim. Bu araligin asimi ve zorlanmasi verimlilik kaybina yol acmasi Tum SSD'ler için gecerli bir konudur. Daha yuksek Performans için Exceria Plus serisi uygundur.

Merhabalar, konu ile ilgili sorunlarinizi ve SSD Utility ekran goruntusu ile serdar. Yagar@kioxia adresine paylasabilirsiniz kendisi alaninda uzman muhendisimizdir. SATA SSD serimizin 60TBW oldugunu belirtmek isterim. Bu araligin asimi ve zorlanmasi verimlilik kaybina yol acmasi Tum SSD'ler için gecerli bir konudur. Daha yuksek Performans için Exceria Plus serisi uygundur.
Ben daha yüksek performans almak istemiyorum? Sadece kullandığım normal Kioxia marka SSD'nin düzgün çalışmasını istiyorum. Ne yani? Siz şimdi şöyle diyorsunuz, "kardeşim sorun yaşamak istemiyorsan daha kalitelisini alacaksın." böyle bir şey yok, olamaz.
SATA SSD serimizin 60TBW oldugunu belirtmek isterim. Bu araligin asimi ve zorlanmasi verimlilik kaybina yol acmasi Tum SSD'ler için gecerli bir konudur.
O zaman sizin ürettiğiniz SSD'lerin dandik olduğunu gösterir bu. Sizin markanızın SSD'sini alıpta sorun yaşamayan tek bir kişi bile görmedim. Evet, en iyi markaların bile bazı ürünleri sorunlu olabilir lâkin sizin tüm Kioxia SSD'lerinizde okuma/yazma ve sağlık düşüşü sorunları var.

Merhabalar,

Kioxia Türkiye saha mühendisi olarak belirtmiş olduğunuz problemleri çözümlemek adına;

Erase count, bad block vb faktörler SSD sağlığını etkilemektedir, şu ana kadar ürünümüzle ilgili negatif bir dönüş almamakla beraber, sizlerden okuduğum yorumları çözüme kavuşturmamız önem arz etmektedir. Sizden ricam SSD Utility’de SMART butonundan aşağıdaki benzer tabloyu "[email protected]" mail adresime göndermenizdir.

Böylelikle cihaz sağlığına etki eden faktörleri inceleyebilirim. Sağlıcakla kalın.

Dosya Ekleri

• SSD Utility.jpg
    SSD Utility.jpg
    13,1 KB · Görüntüleme: 101
Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı