Kioxia Exceria 500 GB M.2 SSD CrystalMarkDisk değerleri normal mi?

Otseolin

Femtopat
Daha fazla  
Bilgisayara bu SSD'yi taktırdığımdan bu yana PC'yi açmaya çalıştığım ilk boot denemesinde PC kapanıyor, aradan 3-4 saniye geçiyor ve sonrasında düzgün bir şekilde boot edip açılıyor. Sırf bu yüzden PC'yi SSD'yi taktırdığımdan beri bir ay kullanmamama rağmen CrystalDiskMark sonuçları da bu şekilde çıktı. Gördüğünüz gibi SEQ1M okuma hızı bu testi yapan diğer arkadaşlarda 1300-1400 MB/s olmasına rağmen, bu bende 1070 MB/s. Bu değerler normal mi arkadaşlar? Ayrıca PC ilk açılışta kapanıp açıldığı için bunun SSD'ye zarar vermesinden korkuyorum. Bu SSD'ye gerçekten zarar veriyor mu?

Dosya Ekleri

• 20221002_190226.jpg
    20221002_190226.jpg
    452,1 KB · Görüntüleme: 45
Özelliklerine baktığımızda gayet normal hatta daha fazla okuma-yazma değerlerine ulaştığınızı görüyorum hocam. 🙏🏼

Kaynak
Ama hocam forumdaki diğer arkadaşlar aynı SSD ile CrystalDiskMark testi yaptıklarında bu gibi sonuçlar almışlar. Ayrıca aralarında 6-7 aydır SSD'yi kullanmasına rağmen bu hızları alan arkadaşlarımız var. Ben ise bu SSD'yi yeni aldım ve 6-7 ay sonrasında durumu ne olur diye çok korkuyorum. Iade süresi de geçti. :'(

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2022-03-28 at 20.36.50.jpeg
    WhatsApp Image 2022-03-28 at 20.36.50.jpeg
    126,2 KB · Görüntüleme: 30
  • Ekran görüntüsü 2022-02-28 211818.png
    Ekran görüntüsü 2022-02-28 211818.png
    39,2 KB · Görüntüleme: 14
  • 1663685577532.png
    1663685577532.png
    119,8 KB · Görüntüleme: 26
Ama hocam forumdaki diğer arkadaşlar aynı SSD ile CrystalDiskMark testi yaptıklarında bu gibi sonuçlar almışlar. Ayrıca aralarında 6-7 aydır SSD'yi kullanmasına rağmen bu hızları alan arkadaşlarımız var. Ben ise bu SSD'yi yeni aldım ve 6-7 ay sonrasında durumu ne olur diye çok korkuyorum. Iade süresi de geçti. :'(

Üretici firma 1700MB okuma, 1200MB yazma hızı olarak üretmiş bu ürünü ve sizin değerleriniz vaat edilenin bir tık yukarısındadır. 🙏🏼

SSD'ler kolay kolay ölmez James Donkey gibi marka kullanmadığınız sürece. 🎭

Kioxia, Toshibanın alt markasıdır. İçiniz rahat olsun güle güle kullanın. Zira böyle paranoyak olursanız kendini gerçekleşen kehanet olarak literatüre geçen olguyu yaşarsınız. 🙆🏼‍♂️
Bilgisayarınızın keyfini sürün. 👐🏼

Saygılarımla. 🌹

Üretici firma 1700MB okuma, 1200MB yazma hızı olarak üretmiş bu ürünü ve sizin değerleriniz vaat edilenin bir tık yukarısındadır. 🙏🏼

Kioxia, Toshibanın alt markasıdır. İçiniz rahat olsun güle güle kullanın. Zira böyle paranoyak olursanız kendini gerçekleşen kehanet olarak literatüre geçen olguyu yaşarsınız. 🙆🏼‍♂️

Saygılarımla. 🌹
Peki hocam neden diğer arkadaşların SEQ1M değerleri benimkinden 200-300 MB/s yüksek? Hem ayrıca PC'yi açtığımda önce açılıyor sonra kapanıyor sonrasında düzgün bir şekilde açılıyor. Bu SSD'ye zaman içerisinde zarar vermeyecek mi? 6-7 aylık SSD'ler bile bazı konularda benim SSD'imden daha hızlı. Anlam veremiyorum. Iki hafta geçtiği için de iade edemiyorum. Garantiye göndersem değişime girme şansı var mı?

Saygılarımla. 🌹
Ayrıca hocam, ürün 1700Mb okuma, 1600Mb yazma hızı sunuyor.

Son düzenleme:
Peki hocam neden diğer arkadaşların SEQ1M değerleri benimkinden 200-300 MB/s yüksek? Hem ayrıca PC'yi açtığımda önce açılıyor sonra kapanıyor sonrasında düzgün bir şekilde açılıyor. Bu SSD'ye zaman içerisinde zarar vermeyecek mi? 6-7 aylık SSD'ler bile bazı konularda benim SSD'imden daha hızlı. Anlam veremiyorum. Iki hafta geçtiği için de iade edemiyorum. Garantiye göndersem değişime girme şansı var mı?

Ayrıca hocam, ürün 1700Mb okuma, 1600Mb yazma hızı sunuyor.

Hocam takıntı haline getirmeyin.

Size attığım amazon satışında 1200 yazma olarak görünüyor. Kaynağa göre konuşuyorum.

Aynı banttan çıkan ekranlar bile Aynı renk gamına sahip olmaz, aynı banttan çıkan CPU lar aynı OC değerlerine ulaşamaz... Şans işi bu sizin de böyle olabilir.

Öte yandan anakartınızla da bağlantılı olabilir. Ufak tefek farklar olabilir. Bunlara takılmak yerine sisteminizi kullanmaya bakın.

Değerleriniz normal!☝🏼

Saygılarımla. 🌹

Hocam takıntı haline getirmeyin.

Size attığım amazon satışında 1200 yazma olarak görünüyor. Kaynağa göre konuşuyorum.

Aynı banttan çıkan ekranlar bile Aynı renk gamına sahip olmaz, aynı banttan çıkan CPU lar aynı OC değerlerine ulaşamaz... Şans işi bu sizin de böyle olabilir.

Öte yandan anakartınızla da bağlantılı olabilir. Ufak tefek farklar olabilir. Bunlara takılmak yerine sisteminizi kullanmaya bakın.

Değerleriniz normal!☝🏼

Saygılarımla. 🌹
Hocam SEQ1M okuma hızım her seferinde 300-400 MB düşük okuma hızı veriyor ama o yolladığım 3 SS'teki arkadaşların CrystalDiskMark testlerinden, bu normal mi sizce? PC açılıp kapanıp sonrasında açılıyor SSD sonrasında. Kioxia Exceria 500GB NVMe SSD değerleri de kendi kutusunun üzerinde 1700Mb okuma, 1600Mb yazma olarak gözüküyor. Şu son yolladığım üç değer bana ait değil yani kısacası biliyorsunuz değil mi? Ayrıca anakartımda Gigabyte H170 Gaming 3 ve bildiğim kadarıyla bu hızları tamı tamına destekliyor. Şimdiye kadar 3-4 test yaptım ve her biri şu şekildeydi;

Dosya Ekleri

• 20221002_185934.jpg
    20221002_185934.jpg
    359,5 KB · Görüntüleme: 27

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı