Kioxia Exceria 500GB NVMe M.2 SSD sıcaklık değerleri

Yüksek ısıda kullandığınız sürece onun sağlığı hızla düşmeye devam edecek. Yukarda arkadaş daha 3 TB yazma yapmış, disk sağlığı %3 düşmüş. Bunların mümkün olduğu kadar soğuk çalışması lazım.

Yüksek ısıda kullandığınız sürece onun sağlığı hızla düşmeye devam edecek. Yukarda arkadaş daha 3 TB yazma yapmış, disk sağlığı %3 düşmüş. Bunların mümkün olduğu kadar soğuk çalışması lazım.
Yukarıda dediğim gibi 2-3 saat aralıksız rust oynamak için alıcağım zaten laptop kullandığım için sıcaklıklar yüksek oluyor.
Ekstra soğutucuya da para vermek istemiyorum.
Eğer böyle kullanırken sağlığı hızla düşüp 6 7 ayda ölecekse almaya değmez.
100 TL'ye soğutma bandları falan oluyormuş maksimum onları alabilirim.

Yukarıda dediğim gibi 2-3 saat aralıksız rust oynamak için alıcağım zaten laptop kullandığım için sıcaklıklar yüksek oluyor.
Ekstra soğutucuya da para vermek istemiyorum.
Eğer böyle kullanırken sağlığı hızla düşüp 6 7 ayda ölecekse almaya değmez.
100 TL'ye soğutma bandları falan oluyormuş maksimum onları alabilirim.

Oyun oynamak o kadar yük bindirmez SSD’ye. 70 dereceleri okuma/yazma yaparken görür. 6-7 ayda ölmez SSD. CrystakDisk’in verdiği sağlık değerleri tam olarak gerçeği göstermiyor bu arada.

Oyun oynamak o kadar yük bindirmez SSD’ye. 70 dereceleri okuma/yazma yaparken görür. 6-7 ayda ölmez SSD. CrystakDisk’in verdiği sağlık değerleri tam olarak gerçeği göstermiyor bu arada.
Bu gün sipariş ediceğim, x isimli bir mağaza 800 TL'ye satarak en uygun satıcı ama yorumlarında 2-3 kişinin ssd'nin içinde windows kurulu geldiğini ve 2.el olduğunu söylüyorlardı.
Bir dahaki hafta ekim ayına gireceğimiz için iade anlamında kısıtlama gelecek bu yüzden riske atmayıp başka bir mağazadan mı alayım (alıcağım mağazada 860 TL'ye satıyor, yorumuda bulunmuyor) ?

@Arpenix hocam 2-3 kişiye denk gelmiş olabilir normaldir. Herkese öyle gelse herkes yorum yazardı. 2. el çıkarsa iade edip yenisini alırsınız. Ama siz bilirsiniz güvenmezseniz başka mağazada tercih edebilirsiniz.
İade ederim etmesine de ekim ayında iade etme konusunda kısıtlama geliceği için risk almaya değer mi diye soruyorum (Ekim 8'de üründe problem olmazsa iade edilmeyeceği gibi bir yazı vardı).

Geri
Yukarı