Kioxia Exceria 500GB NVMe M.2 SSD sıcaklık değerleri

WD Green önermiyorum. Onun yerine alabilirseniz WD Blue öneriyorum. Itopya'da iki gün önce indirimdeydi, şuan ne haldedir bilmiyorum ama...
Sabah dalgınlıkla farketmemişim kusura bakmayın.
Hızları düşmüyorsa gayet iyi bir ssd ancak bütçem aşıyor 700 800 TL arası önerebileceğiniz model var mı?

Hızları düşmüyorsa gayet iyi bir ssd ancak bütçem aşıyor 700 800 TL arası önerebileceğiniz model var mı?
Hocam mümkünse bütçenizi biraz daha arttırıp bir şeyler almayı deneyin. O fiyat seviyesindeki SSD'lerde problem yaşamanız benim gibi çok yüksek bir ihtimal. Pişman olmamanız için söylüyorum. Saygılar.

Aynı ssd bende de var. Yaklaşık 4 aydır kullanıyorum ama sadece bir kaç oyun yüklü içinde. Genel işlerimi daha dayanıklı olduğu için Sata SSD üzerinden yürütüyorum. Alırken kısa ömürlü olduğunu bilerek almıştım. Ama sizdeki ısınma hiç normal gelmedi.

Dosya Ekleri

• 1234.jpg
    1234.jpg
    152,7 KB · Görüntüleme: 58
Aynı ssd bende de var. Yaklaşık 4 aydır kullanıyorum ama sadece bir kaç oyun yüklü içinde. Genel işlerimi daha dayanıklı olduğu için Sata SSD üzerinden yürütüyorum. Alırken kısa ömürlü olduğunu bilerek almıştım. Ama sizdeki ısınma hiç normal gelmedi.
Sadece 900 GB yazma yapmışsınız. Bu mükemmel. Ben SSD'yi aldıktan 20 gün sonra CrystalDiskInfo yükleyebildim evde internet olmadığı ve bilgisayarı kullanmadığım için, sadece iki kez CrystalDiskMark testi yapmıştım öncesinde ve 400 GB yazması vardı garip bir şekilde. Tabii OS SSD'nin içinde olduğu için mi böyle oldu onu bilmiyorum.

Sadece 900 GB yazma yapmışsınız. Bu mükemmel. Ben SSD'yi aldıktan 20 gün sonra CrystalDiskInfo yükleyebildim evde internet olmadığı ve bilgisayarı kullanmadığım için, sadece iki kez CrystalDiskMark testi yapmıştım öncesinde ve 400 GB yazması vardı garip bir şekilde. Tabii OS SSD'nin içinde olduğu için mi böyle oldu onu bilmiyorum.

Keşke alır almaz test edip doğrudan değişime yollasaydınız. Ben sadece yükleme ekranlarında fazlaca zaman harcayan bir kaç oyun için kullanıyorum. İndirimli fiyat yakalayıp neredeyse yarı fiyatına denk getirip almıştım. Yoksa samsung tercih edip Windowsu da ssd'ye kuracaktım.

Hocam şuan Samsung 500GB 980 NVMe M.2 SSD Itopya'da 999 TL. Bence kaçırmayın derim. Ben Kioxia'yı çıkarıp bir kenara bıraktım, Samsung SSD'imi bekliyorum. Size de tavsiye ederim.
Keşke alır almaz test edip doğrudan değişime yollasaydınız. Ben sadece yükleme ekranlarında fazlaca zaman harcayan bir kaç oyun için kullanıyorum. İndirimli fiyat yakalayıp neredeyse yarı fiyatına denk getirip almıştım. Yoksa samsung tercih edip Windowsu da ssd'ye kuracaktım.
Sormayın hocam. Taşındığım evde internet yoktu ve de böyle bir sorunla karşılaşacağım aklımın ucundan bile geçmezdi. O yüzden CrystalDiskMark'la uğraşmadım. Şimdi Itopya'dan Samsung 980 sipariş verdim ve Kioxia'yı da teknik servise yollayacağım. Büyük ihtimalle düşük okuma hızına rağmen hiçbir sorun yok deyip geri yollayacaklardır. Öyle olmaması için bana şans dileyin. ^^

@metaphroz Hocam stres testinden sonra toplam okunan ve yazılan miktar çok arttı normal mi?
Sadece cs, rust ve driver gibi gerekli programları kurdum.

@Otseolin hocam test sonuçlarınızı atabilir misiniz kendimki ile karşılaştırıcağım.

Dosya Ekleri

• resim_2022-10-16_114010667.png
    resim_2022-10-16_114010667.png
    68,1 KB · Görüntüleme: 48
  • resim_2022-10-16_114054578.png
    resim_2022-10-16_114054578.png
    67 KB · Görüntüleme: 44
Sadece stres testinde mi o kadar arttı? Bende denedim 20 GB arttı sadece. Tekrar bir deneyip sonucu yazın. Kurduğunuz diğer programlardan da olmuş olabilir.
Windows+güncellemeler+cs den sonra stres testine sokmuştum ve bir anda o kadar gb arttı.
Stress testini all a basark mı yoksa teker teker mi yapmam daha iyi olur ?

@metaphroz Hocam teker teker teslerini yaptım.
Random okuma dün 28 yerine 57 yazma ise o kadar yüksek olmadığını hatırlıyorum.
Random teslerini yaparken arka planda discord ve winrar açıktı.
Test sonrası yine yükseldi toplam okunan ve yazılan miktar.

Dosya Ekleri

• resim_2022-10-16_141927730.png
    resim_2022-10-16_141927730.png
    22,3 KB · Görüntüleme: 26
  • resim_2022-10-16_143450060.png
    resim_2022-10-16_143450060.png
    35,6 KB · Görüntüleme: 26
  • resim_2022-10-16_143805547.png
    resim_2022-10-16_143805547.png
    67,6 KB · Görüntüleme: 43
Son düzenleme:

Yeni konular