Kioxia Exceria M.2 SSD'nin %97 ömrü kaldı

ryzen55

Picopat
Merhaba yeni sistem topladım bir ay olmadı eski hard diskimi oyun deposu olarak kullanıyorum. Oyun klasörlerini(50-100GB arası) kopyalamak, silmek ve sanal bellek sistem yönetimli açık bunlar SSD'nin ömrüne çok fazla etki eder mi?
Bu kadar azalması normal mi sizce?

CrystalDiskInfo.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben "almayından" çok "alın"ı gördüm. Sosyalde çoğu kişi Kioxia'yı öneriyordu. Recep Baltaş videosunu çekti diye popülerite mi kazandı bilemem. Ve fiyatı gayet iyi.

Recep Baltaş ile alakası yok. Ben sistemi toplarken en F/P ürün buydu. Hatta 500GB'lık ilk seri olanı çok komik bir rakama almıştım. Aldığım fiyata HDD alınıyordu düşünün artık. G2 olanı da aynı şekilde bayağı indirimli olmasından dolayı aldım. Her hafta sonu 50-60 GB veriyi aktarmam gerekiyor, DRAM sayesinde hızda düşme-dalgalanma olmadan vadedilen değerde aktarımını yapıyor. Fiyat olarak muadili olanlarda DRAM yok. Dalgalanmalı, düşüşlü bir SSD işimi görmez. Aynı SSD'den şirkete 20 tane kendime 2 tane aldım. Cebimden çıkan meblağ düşünülünce başka alternatifi yok ürünün. Aynı şekilde bir alım yapmam için bütçeyi neredeyse %30-40 artırmam gerekiyor en az. Bu da ciddi bir rakam...

Son düzenleyen: Moderatör:
Açıkçası hem anakartım'da M.2 yuvası bulunduğu için hem de normal SATA SSD'lerden neredeyse 2 kat hızlı ve daha ucuz olduğu için tercih ettim. Ne yapmam gerekiyor SSD kronik sorunlumu şimdi?

Güvenli olmayan kapatma sayısı bende daha fazla gibi Max kaç dereceyi görüyor sende?
Şuan Valorant oynuyorum 41-42 derece. Onun dışında ölçmedim hiç ama.

SSD'yi kendi yazılımını kurmadan kullandım sanırım 1 hafta kadar sonradan kendi yazılımını yükledim. Firmware güncellemesi yaptı acaba bundan kaynaklı mı bu düşüş.

Kioxia'nın SATA SSD'lerinde kronik sorun olduğunu gördüm biraz araştırdım Exceria M.2'nin kronik bir sorunu olduğuyla ilgili bir konu görmedim.

Orada %97 olunca ne oldu? Öldü mü SSD?

Aşağıdaki SSD hala yaşıyor. Ha James Donkey tavsiye etmiyorum ama çlışıyor mu? Çalışıyor.

1680076523085.png

Arkadaşlar bilmediğiniz konularda ateşe körükle gitmeyin, rica edeceğim. Bunun videosunu da yaptık ama aranızda hala izlemeyenler var.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Orada %97 olunca ne oldu? Öldü mü SSD?

Aşağıdaki SSD hala yaşıyor. Ha James Donkey tavsiye etmiyorum ama çlışıyor mu? Çalışıyor.

Eki Görüntüle 1718784

Arkadaşlar bilmediğiniz konularda ateşe körükle gitmeyin, rica edeceğim. Bunun videosunu da yaptık ama aranızda hala izlemeyenler var.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Recep hocam haklısınız.
Fakat insan bu ekonomik zorlukta yeni bir sistem kurup bu sorunu 1 ay içinde yaşayınca telaşa kapılıyor açıkçası.
Normal bir durum mu anormal bir durum mu var bunu anlamak için konu açtım.Daha önce ssd bile kullanmadım inanın.
Konuma katıldığınız için teşekkür ederim.
Bu arada ssd yi garantiye yollamalı mıyım yoksa kullanmaya devam mı etmeliyim?

Geri
Yukarı