Kioxia Exceria SSD sağlığı %96

SerhatCC

Femtopat
Arkadaşlar, bu SSD'yi alalı 1.5 ay oldu ama sağlığı %96'ya indi. Hızlar ve değerler bu şekilde. Bir sorun var mı acaba?

Dosya Ekleri

• 323232.PNG
    323232.PNG
    364,3 KB · Görüntüleme: 38
  • 2323232.PNG
    2323232.PNG
    45,7 KB · Görüntüleme: 35
  • 3123322.PNG
    3123322.PNG
    28,2 KB · Görüntüleme: 36
Son düzenleyen: Moderatör:

Yosemite Sam

Hectopat
Makaleler
2
Yer
Isparta
Arkadaşlar, bu SSD'yi alalı 1.5 ay oldu ama sağlığı %96'ya indi. Hızlar ve değerler bu şekilde. Bir sorun var mı acaba?
Crucial SSD yi ölüm testine sokmuştu Technopat %0 ken hala çalışıyordu. Kısaca okuma ve yazma hızında çok fazla bir düşüş yoksa sıkıntı yok.

Hüseyin42

Kilopat
Makaleler
12
2 TB veri yazdırmışın sağlık bu marka SSD'ye göre normal. Yazma hızının düşük olmasının nedeni 2 GB veri üzerinde test yapması. Boyut büyüdükçe hız düşer. Orayı 1 yaparsan daha iyi sonuçlar alırsın ve o testi sürekli yapmanı tavsiye etmem. Çünkü 5 defa tekrarlayıp onun ortalamasını veriyor. SSD'yi boş yere yormuş oluyorsun.

SypeR

Gigapat
Makaleler
42
Yer
Sakarya
1618625105956.png

Firmware güncellemen var. Aradaki sürüm numarası farkına bakacak olursak üzerinden oldukça fazla revizyon ve yama geçmiş. Kontrolcü ve yongaların performansı için güncellemeni en kısa zamanda tavsiye ederim.

Hız testini 2GB dosya boyutu ile 5 kere tekrarlatmışsın. Sürekli 2GB'lık dosyalarla çalışmak giriş - orta segment bir SSD için yorucu ve kolay ısınmasını sağlayan bir işlem. Yazma hızında daha düşük değerler alman çok normal.

Ayrıca SMART değerlerin gayet normal. Oradaki sağlık hesaplaması temel fikir vermesi için hesaplanıyor. Yoksa hiçbir yazılım (en kaliteli markanın bile, örneğin Samsung veya Intel gibi) sağlık hesaplaması gerçeği yansıtmıyor.

Yekta Croft

Hectopat
Makaleler
2
Yer
dark side of the 門oon
Toshiba SSD'lerinde sağlığı hızlı düşüyordu, marka adını değiştirdiler Kioxia yaptılar ama hala aynı şey devam ediyor. Ben de Toshiba OCZ TR200 kullanıyorum, 1.5 yılda %93 oldu sağlığı.

SypeR

Gigapat
Makaleler
42
Yer
Sakarya
@Yekta Croft SSD'lerin sağlık hesaplaması temel olarak hesaplanmakta. Gerçekçi değeri hiçbir algoritma hesaplayamıyor çünkü her yonganın üretim kalitesi bir değil. :)

Dizüstü bilgisayarımdan bir örnek. WD'ye göre %98 ama CDI'ya göre %100 :)

1618626423746.png

KS
S

SerhatCC

Femtopat
Eki Görüntüle 978368

Firmware güncellemen var. Aradaki sürüm numarası farkına bakacak olursak üzerinden oldukça fazla revizyon ve yama geçmiş. Kontrolcü ve yongaların performansı için güncellemeni en kısa zamanda tavsiye ederim.

Hız testini 2 GB dosya boyutu ile 5 kere tekrarlatmışsın. Sürekli 2 GB'lık dosyalarla çalışmak giriş - orta segment bir SSD için yorucu ve kolay ısınmasını sağlayan bir işlem. Yazma hızında daha düşük değerler alman çok normal.

Ayrıca Smart değerlerin gayet normal. Oradaki sağlık hesaplaması temel fikir vermesi için hesaplanıyor. Yoksa hiçbir yazılım (en kaliteli markanın bile, örneğin Samsung veya Intel gibi) sağlık hesaplaması gerçeği yansıtmıyor.

İçinde Windows kurulu olduğu için güncellemiyor Boot device istiyor o kısmı halledemedim en kısa zamanda bakacağım teşekkür ediyorum.

Yeni konular

Yukarı