Kioxia Exceria SSD sağlığı %96

SerhatCC

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, bu SSD'yi alalı 1.5 ay oldu ama sağlığı %96'ya indi. Hızlar ve değerler bu şekilde. Bir sorun var mı acaba?

Dosya Ekleri

• 323232.PNG
    323232.PNG
    364,3 KB · Görüntüleme: 97
  • 2323232.PNG
    2323232.PNG
    45,7 KB · Görüntüleme: 85
  • 3123322.PNG
    3123322.PNG
    28,2 KB · Görüntüleme: 94
Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar, bu SSD'yi alalı 1.5 ay oldu ama sağlığı %96'ya indi. Hızlar ve değerler bu şekilde. Bir sorun var mı acaba?
Crucial SSD yi ölüm testine sokmuştu Technopat %0 ken hala çalışıyordu. Kısaca okuma ve yazma hızında çok fazla bir düşüş yoksa sıkıntı yok.

Crucial SSD'yi ölüm testine sokmuştu Technopat %0ken hala çalışıyordu. Kısaca okuma ve yazma hızında çok fazla bir düşüş yoksa sıkıntı yok.

Okuma hızında sorun yok, yazma da bazen fotoğraftaki gibi bazen daha yüksek çıkıyor boş yer miktarıyla ilgili olduğunu düşünüyorum.

Hocam, doluluk oranı da etkiliyor. Boş alan azalmış.

2 TB veri yazdırmışın sağlık bu marka SSD'ye göre normal. Yazma hızının düşük olmasının nedeni 2 GB veri üzerinde test yapması. Boyut büyüdükçe hız düşer. Orayı 1 yaparsan daha iyi sonuçlar alırsın ve o testi sürekli yapmanı tavsiye etmem. Çünkü 5 defa tekrarlayıp onun ortalamasını veriyor. SSD'yi boş yere yormuş oluyorsun.

1618625105956.png

Firmware güncellemen var. Aradaki sürüm numarası farkına bakacak olursak üzerinden oldukça fazla revizyon ve yama geçmiş. Kontrolcü ve yongaların performansı için güncellemeni en kısa zamanda tavsiye ederim.

Hız testini 2GB dosya boyutu ile 5 kere tekrarlatmışsın. Sürekli 2GB'lık dosyalarla çalışmak giriş - orta segment bir SSD için yorucu ve kolay ısınmasını sağlayan bir işlem. Yazma hızında daha düşük değerler alman çok normal.

Ayrıca SMART değerlerin gayet normal. Oradaki sağlık hesaplaması temel fikir vermesi için hesaplanıyor. Yoksa hiçbir yazılım (en kaliteli markanın bile, örneğin Samsung veya Intel gibi) sağlık hesaplaması gerçeği yansıtmıyor.

@Lee Yubin SSD'lerin sağlık hesaplaması temel olarak hesaplanmakta. Gerçekçi değeri hiçbir algoritma hesaplayamıyor çünkü her yonganın üretim kalitesi bir değil. :)

Dizüstü bilgisayarımdan bir örnek. WD'ye göre %98 ama CDI'ya göre %100 :)

1618626423746.png

Eki Görüntüle 978368

Firmware güncellemen var. Aradaki sürüm numarası farkına bakacak olursak üzerinden oldukça fazla revizyon ve yama geçmiş. Kontrolcü ve yongaların performansı için güncellemeni en kısa zamanda tavsiye ederim.

Hız testini 2 GB dosya boyutu ile 5 kere tekrarlatmışsın. Sürekli 2 GB'lık dosyalarla çalışmak giriş - orta segment bir SSD için yorucu ve kolay ısınmasını sağlayan bir işlem. Yazma hızında daha düşük değerler alman çok normal.

Ayrıca Smart değerlerin gayet normal. Oradaki sağlık hesaplaması temel fikir vermesi için hesaplanıyor. Yoksa hiçbir yazılım (en kaliteli markanın bile, örneğin Samsung veya Intel gibi) sağlık hesaplaması gerçeği yansıtmıyor.

İçinde Windows kurulu olduğu için güncellemiyor Boot device istiyor o kısmı halledemedim en kısa zamanda bakacağım teşekkür ediyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı