Excalibur G900 Kioxia SSD 73 derece oluyor

Orophin94

Centipat
Daha fazla  
Merhabalar,

Yeni aldığım G900 laptobumun içinden çıkan SSD 73 derecelerde çalışıyor. Bu normal mi? 6 yıllık sata SSD 34 derecede çalışıyor.

Edit: Yazma hız testi yaptım, 76 dereceye kadar yükseldi.
1653139954317.png

@Rwansaii kronik sorunlu olan o değil, SATA olan kronik sorunlu.

Yeni aldığım G900 laptobumun içinden çıkan SSD 73 derecelerde çalışıyor.
İçinden çıkardınız mı SSD'yi? Çıkarmadıysanız sorun biraz da laptopunuzda diyebilirim. İçinde olduğunu doğrulayın da başlığa Capser ibaresini ekleyelim.

İçinden çıkardınız mı SSD'yi? Çıkarmadıysanız sorun biraz da laptopunuzda diyebilirim. İçinde olduğunu doğrulayın da başlığa capser ibaresini ekleyelim.

Hayır çıkarmadım. Ancak Silicon Power marka başka bir SSD taktığımda 10-15 derece daha düşük sıcaklıkta çalıştığını söyleyebilirim.

@Rwansaii kronik sorunlu olan o değil, SATA olan kronik sorunlu.

SATA olanın problemi nedir? Şimdiye kadar hiçbir sorun çıkarmadı bana.

1653151052104.png

Problem açık bir şekilde bilgisayarda. G900 gibi bir modelde, hayal kırıklığına uğradım açıkçası.

Not: Yukarıda 84 derece olandan 89 derece olana klonlama yapılıyor.

Aynı bilgisayarı kullanan kişilere bilgi olsun diye söylüyorum. Bilgisayarın alt kasasını açtığım bir gün, deneme amaçlı SSD üzerine 1 mm kalınlığında termal ped koydum. Üst üste gelecek şekilde 4 tane ekleyip toplamda 4 mm kalınlık elde ettim. İşe yarar mı diye şüphelerim vardı ancak yük altında 90 dereceden 49 dereceye düştü. Alt kasada SSD şeklinde sıcaklık çok net bir şekilde hissediliyor. Bu şekilde alt kasanızı soğutucuya çevirebilirsiniz.

Kullandığım termal ped modeli: Pullsar Thermopad One 100*100*1.0 Mm 8.0w/m*k

1656613087447.png

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı