Kira sözleşmesi bitmesine rağmen evden çıkmayan kiracıya ne yapılmalı?

Ajan1

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba! Sözleşme bitmeden önce 7 ay civarı uyarmamıza rağmen ev aramadılar, şimdi de kira sözleşmesi bitmesine rağmen çıkmıyorlar nasıl çıkartabiliriz?
Polis falan çıkartabilir mi?

Merhaba! Sözleşme bitmeden önce 7 ay civarı uyarmamıza rağmen ev aramadılar, şimdi de kira sözleşmesi bitmesine rağmen çıkmıyorlar nasıl çıkartabiliriz?
Polis falan çıkartabilir mi?
İhtar yolladınız mı ? Sözle bir şey söylemek kanun karşısında geçersiz. Bu kiracı çıkarma işi karışık bir şey. Forumdan tatmin edici veya size yardımcı olacak bilgi çıkmayacak. Avukat tutmanızı öneririm.

Sözleşme bitince otomatik yenileniyor gibi bir şey demişti biri. Ama ben pek emin değilim. Belki bununla alakalıdır. Kiracı işi çok sıkıntı, aylarca borcu olmasına rağmen bile çıkartamıyorduk.

İhtar yolladınız mı ? Sözle bir şey söylemek kanun karşısında geçersiz. Bu kiracı çıkarma işi karışık bir şey. Forumdan tatmin edici veya size yardımcı olacak bilgi çıkmayacak. Avukat tutmanızı öneririm.
İhtar yollamadan sözleşme bitmesine rağmen çıkartamıyormuyuz ?

Babam dava açmıştı öyle deneyin isterseniz.
Olayı mahkemeye kadar çıkarmak istemiyoruz.

Sözleşme bitince otomatik yenileniyor gibi bir şey demişti biri. Ama ben pek emin değilim. Belki bununla alakalıdır. Kiracı işi çok sıkıntı, aylarca borcu olmasına rağmen bile çıkartamıyorduk.
Bizimkisinin olayı sadece çıkmıyorlar kendilerine göre sözleşme 1 yıla kadar olmasına rağmen 10 yıla kadar kalcaklarmış.

Çıkarma sebebinize göre değişir. Sebepsiz yere 10 yıl olmadan çıkaramazsınız, eğer eve kendiniz taşınacaksanız bildiğim kadarıyla sözleşme bitiminden 3 ya da 1 ay önceden noterden ihtarname çekmelisiniz.

Kiracılar inat ediyorsa dava açmak gerekir.

Otomatik yenileme diye bir şey yok. Satıcı ve kiracı isterlerse sözleşme yenilenir ama bir taraf istemezse sonuç evden çıkma ile biter

Geri
Yukarı