Kırık ekran kartından ASUS yetkili servis mi UPS Kargo mu sorumludur?

JoeBlackk

Hectopat
Herkese merhaba öncelikle. Cihazımı ASUS teknik servise gönderdim. Daha sonra cihazın tarafıma ulaştırılmak uzere UPS Kargo'ya verildi. Cihazı teslim aldım ve videoya cekerek açtım paketi. Laptopun ekranı kırık bir şekilde gönderilmiş. ASUS'la iletişime geçtim ve cihazın kargolanmasi esnasında video kayıt alındığını, benim de videoyu onlara göndermem gerektiği ve durumun inceleneceği söylendi. Eğer onların kayıtlarında cihaz sağlam gönderilmişse onları ilgilendirmeyeceği ve benim UPS Kargo'yla muhatap olmam gerektiği söylendi.

Şimdi iyi ihtimalle teknik serviste bu problem olmuşsa ve video kaydında belliyse problemim nasıl çözülür? Tamir kabul etmeme hakkım var mi?
Eğer problem gözükmezse ve beni kargo firmasına yönlendirirlerse o halde bu durumla ilgili ne yapmalıyım?

Öncelikle bir yandan ASUS bir yandan UPS Kargo suçlu sonuçta içinde bir elektrikli alet var kırılabilir ASUS'unda kırılabilir ifadesini yapıştırması lazımdı UPS Kargo ise gelişigüzel atarak iş yapmamalıydı tün kargocular maalesef böyle ama kabul etmeleri lazım eğer etmezlerse mahkemeye başvurabilirsin.

Öncelikle bir yandan ASUS bir yandan UPS Kargo suçlu sonuçta içinde bir elektrikli alet var kırılabilir ASUS'unda kırılabilir ifadesini yapıştırması lazımdı UPS Kargo ise gelişigüzel atarak iş yapmamalıydı tün kargocular maalesef böyle ama kabul etmeleri lazım eğer etmezlerse mahkemeye başvurabilirsin.
Kırılabilir olarak uyari var üzerinde. Ama cihazın ekranı kırık bir noktadan darbe almış çok belli. Ama cihazın dış kasasında ve darbenin olduğu yerinde dışında altında en ufak bir göçük/vuruk yok. Teknik serviste olduğunu düşünüyorum bu sebepten. Ayrıca kutuda da öyle göçük vuruk yok. Asus video kaydı olduğunu ve inceleyeceklerini söylüyorlar ama pek güven vermiyor. THH mı mahkeme mi peki ilk aşama?

Kırılabilir olarak uyari var üzerinde. Ama cihazın ekranı kırık bir noktadan darbe almış çok belli. Ama cihazın dış kasasında ve darbenin olduğu yerinde dışında altında en ufak bir göçük/vuruk yok. Teknik serviste olduğunu düşünüyorum bu sebepten. Ayrıca kutuda da öyle göçük vuruk yok. ASUS video kaydı olduğunu ve inceleyeceklerini söylüyorlar ama pek güven vermiyor. THH mı mahkeme mi peki ilk aşama?

Eğer geri dönüş olmazsa mahkemeye vereceğinizi söyleyin ondan sonra mahkemeye başvurun.

Yeni konular

Geri
Yukarı