Kırık OBP ile seneye tekrar hazırlanmak

Daha fazla  
Selamlar, ben bu sene YKS'ye girdim ve açıkçası TYT açısından güzel de bir net yaptım. Daha fazlasını da yapabileceğimi biliyorum fakat yaşım sebebiyle de üniversiteye gitmek, öğretmenlik istediğim için daha fazla zaman kaybetmemek de istiyorum.

Türkçe 35, Sosyal 12, Matematik 20, Fen 6,25 net yaptım bu yıl. YDT ise 66 net veya 64,75 net gelecek.
Bu sene İngilizce Öğretmenliği yazıp gideyim diyorum, Gazi ve Anadolu bir ihtimal onun aşağısı da yüksek ihtimal gelecek. Gitmeden önce TYT Mat ve Fen'i halledip matematiği 30a Fen'i de 13-14'e çıkarayım diyorum. İngilizce'yi de seneye zaten bölümde göreceğim, bu sebepten YDT de yükselecek. Bu şekilde tekrardan denenir mi?

Not: Üniversitede YKS'ye çalışacağım demiyorum arkadaşlar, böyle bir şeyin olmadığını ve yapacağım diyenlerin %95'inin de yapmadığının farkındayım. Üniversiteye gitmeden önce TYT Mat ve Fen'i halledip üniversitede bölüm dersim olan İngilizce'ye doğal olarak maruz kalacağım ve yükselecek diye düşünüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
(ben sayısalcıyım ama dediğini yaptım ydt ye de girdim her sene)
TYT en düşse bile bu senekine döner(tyt puanı 1 sene geçerlidir, sıralama bazlı olarak bu sene mi önceki mi daha yüksekse onu kullanır) onu sıkıntı etme. buna karşılık dilde benim bildiğim ydt sıralamayı öbürlerine(sayısal vb) göre daha az etkiliyor, daha doğrusu her zaman tepede yığılma oluyor, 80 ydt 10bin tyt 57 obp ile 500. oluyorsun falan gibi. Ama kesinlikle gir para dışında hiç bir şey kaybetmezsin.

(not: klavyemde "d" harfi çalışmıyor, lütfen hataları mazur görün

Yeni konular

Geri
Yukarı