Kırılamayan PS3'lere JailBreak işlemi - PS3Xploit V3

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Furkan17TR

Megapat
Makaleler
5
Yer
Merkez/ÇANAKKALE
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar Programcılığı 2. Sınıf Öğrencisi
Arkadaşlar ben bu işlemi araştırıyordum. Böyle bir yöntem var diye biliyordum ama denemeye korkuyordum. Malum, daha önce bir backup injector ile oyun atılır dediler. Herkes denedi ama olmadı. Yani delinin biri kuyuya taşı attı, kırk akıllı çıkaramadı.

Şimdi kendimde de denediğim, çalışan bir yöntemi size anlatacağım. Bununla ilgili Türkçe kaynak hiç yok. Herhalde Türkiye'de bunu paylaşan ilk ben olacağım :)

Öncelikle PS3 sisteminizin düşürülebilir en düşük versiyonunu öğrenmeniz gerek.

Gitmek için tıklayın.
İndirmek için tıklayın.

Videolu anlatım:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yapmanız gereken şu:

1-) USB belleğinizi bilgisayara takın. Ve onu FAT32 biçiminde biçimlendirin/formatlayın.
2-) Flash belleğinizin içine PS3 adında klasör açın.
3-) PS3 klasörünün içine girip UPDATE adında klasör açın.
4-) İndirdiğiniz rar dosyasından PS3UPDAT.PUP dosyasını UPDATE adlı klasöre çıkartın.
5-) İşlemin sonunda Klasör diziliminiz bu şekilde olacaktır: Flash Belleğiniz/PS3/UPDATE/PS3UPDAT.PUP

Şimdi geçiyoruz PS3'ümüze.

1-) USB belleğimizi PS3'e takıyoruz.
2-) Ayarlar bölümünden en üstte ki Sistem Güncelleme kısmına giriyoruz.
3-) İnternet üzerinden değil, depolama aygıtı üzerinden güncelle diyoruz.
4-) Orada bizim güncelleme dosyamızı görecek. X'e basıyoruz.
5-) Şartları kabul ediyoruz.
6-) Ekrana bir hata mesajı yazacak. Orada yazan sayı bizim için önemli.
Mesela orada 3.60 yazıyor olabilir. Ya da 4.11 yazıyor olabilir. Bunlar eskiden kırılamıyordu. Ama linklerini ve videolarını paylaşacağım. Artık siz de kafelere gidip oyun attırmak için 100-200 vermeyeceksiniz. Tabii, ben her zaman legal, doğru dürüst desteklenen taraftarıyım. Onca kişinin emeğini gözardı edemem. Ama mod, güncelleme vs yükleyebilirsiniz.

Benim PS3'üm CECH-2504B 1B modeli. Bende indirilebilir en düşük sürüm 3.60 yazıyordu. Yani jailbreak için uygun değil. Ama sizde 3.55 ya da daha düşük bir sistem versiyonu yazıyorsa, onu kırabilirsiniz. Onu da farklı bir konuda anlatabilirim. Ya da internette birçok kaynak mevcut. Türkçe de var.

Neyse biz kırılamayan 25XX, 30XX, 40XX serisi için anlatıma devam edelim:

Arkadaşlar sitemiz bu:

PS3XPloit.com
İşleme hazırlık:
Videolu anlatım:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
. Bu kısım basit.

1) Flash belleğimizi FAT32 olarak biçimlendiriyoruz.
2) Sol üstteki V3 HAN Tools sekmesinden aşağıdaki dosyaları indirin;

2.1) "Download Support Files"ı
2.2) "etHANol Resigner Tool"

3) Download Support Files adlı RAR dosyasından çıkan dosyaları FAT32 biçimli flash belleğimizin ROOT bölümüne atıyoruz. Bu ne demek? Yani direk USB belleğimizin içine atıyoruz. Herhangi bir dosyanın içine değil.
4) Flash belleğimizi en sağ USB portuna takıyoruz. Yani BD sürücüsüne en yakın porta takıyoruz.
5) PS3'ü çalıştırıyoruz.
6) PS3'ün İnternet Tarayıcısı'nı açıyoruz.
7) Üçgene basıyoruz.
8) Çerez, önbellek ve geçmiş kayıtlarımızı siliyoruz. Ana sayfa olarak boş sayfayı seçiyoruz. Yani about:blank.
9) Adres çubuğuna ps3xploit.com yazıp giriyoruz.
10) Bu sayfayı yer imlerine ekleyeceğiz. Üçgen tuşuna basıp en altlarda Yer İmleri'ne giriyoruz. Yer imlerine ekle diyerek bu sayfayı yer imlerine ekliyoruz.
11) Şu ana kadar yaptığımız her şeyi kontrol edeceğiz. Hepsini eksiksiz yaptığınıza emin olun.

Kırma işlemi:

12-) V3 Han Tools sekmesinden ACT/IDPS Dumper'a tıklıyoruz. İlk önce İnitialize ACT/IDPS Dumper'a tıklayın. İşlemin bitmesini bekleyin. Ekranda yeşil bir yazı çıkınca DUMP ACT/IDPS'e tıklayın. ACT/IDPS işi bittikten sonra;
13-) V3 Han Tools sekmesinden HAN INSTALLER'a tıklıyoruz. Yine aynı şekilde, ilk önce İnitialize diyip daha sonra Launch HAN Installer'a tıklıyoruz. PS3 kapanıp açılabilir. Korkmanıza gerek yok.
14-) Açıldığı zaman Oyun sekmesine girdiğinizde Package Manager'i göreceksiniz.
15-) Tekrar İnternet Tarayıcına giriyoruz. Ve tekrardan: Çerezleri, geçmişi ve önbelleği temizliyoruz.
16-) V3 Han Tools sekmesinden HAN Enabler'a tıklıyoruz. Yine aynı şekilde, ilk önce Initialize deyip daha sonra Launch'a tıklıyoruz.
17-) Bu işlem bitince "TEBRİKLER" kırılamayan PS3'ünüzü kırdınız.

Bu şekilde kırılamayan PS3'lerinizi kırabilirsiniz. Konuyla ilgili olarak şu forumları okumanızı tavsiye ederim; psx-place.com.

İşlem buraya kadardı. Şimdi bunu zaten internette videoları var. Ben niye yazdım? Bunun için;

Hatalarla karşılaşabilirsiniz. Buraya takıldığınız yeri söyleyip yardım isteyebilirsiniz. Seve seve yardım edeceğim.

Bir de, işlem bittikten sonra hemen MultiMAN vb manager programları yüklemeye kalkmayın :) Yüklenmiyor. FTP'de aynı şekilde. Buna sadece PKG halindeki PS3, PS2, PS1, PSP oyunlarını yükleyebilirsiniz.

Kod:
http://psndl.net/

Son düzenleyen: Moderatör:
PSP ,PS2 ve PSX ISO'larını ben "emuparadise.me" sitesinden indirdim. Siteye reklam önleyici ile girin, çok reklam var. NES ve SNES'ler için bile oyun koymuşlar.

Niye böyle bir konu açma isteğinde bulundunuz? Tabii ki bunu yazarak emek harcamışsınız ona diyeceğim yok ama bu anlattığın işlem hırsızlık öğretmek gibi bir şey. Ayrıca PS3 oyunları bu kadar ucuzken ve PS3 devri bitmişken kimse uğraşmaz bununla.

Niye böyle bir konu açma isteğinde bulundunuz? Tabii ki bunu yazarak emek harcamışsınız ona diyeceğim yok ama bu anlattığın işlem hırsızlık öğretmek gibi bir şey. Ayrıca PS3 oyunları bu kadar ucuzken ve PS3 devri bitmişken kimse uğraşmaz bununla.

Merhaba Bluema23,

"En Yeni" eski kasa PS3'ler kirilamiyor diye 200 lira verdirip oyun attirmalari canımı sıkıyor. Boşa verilen bir para.

Bu yaptigim anlatim hirsizlik mi? Jailbreak islemi hirsizlik degildir. Hatta Recep Baltaş bile PS4 Jailbreak islemi icin video bile yapti. Sosyal'in ust duzey kullanicilarindan SypeR bile Jailbreak isleminin yasak bir sey olmadigini soylemisti bir konuda. Ilgili Link

Jailbreak yüklemenin amacı oyun yüklemek. Siz oyun yüklemek için neler gerektiğini anlatıyorsunuz.

Furkan kardeş bana yardımcı olabilir misin? Anlattıgın yöntem ile bu PS3 kırılır mı veya GTA 5 mod menü veya oyun yüklenir mi? Şu anki PS3'üm şu Slim CECH 3004B. Fabrika versiyon 3.66. Şu anki 4.82 2 USB girişli yani NOR.

Bende Super Slim 4204A modeli var. Kırma işlemi tamamdır. Yalnız ACT/IDPS Dumper bu dosya yüklerken hep hata veriyodu. Onun için PSN hesabınızı kurduktan sonra PS3 sistem etkinleştirme kısmından Oyun'u (Game) etkinleştirip ilk önce Han installer, sonra Han Enabler daha sonra ACT/IDPS Dumper'ı kurunca hata vermedi. İşinize yarayabilir. iyi günler.

Bana yardım edebilir misin?

Bu konsol Hantolbox v0.5 kurulabilir mi? Cech3004b Slim, 4.82 OFW, başlangıç versiyon 3.66.

Bendeki de 4.82 OFW zaten, kurabilirsin sorun olmaz ama adımları iyi izle.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı