Kırmızı disk ışığı yanıyor ve bilgisayarım çok yavaş

Bağımsız çalışıyorlar hocam etkilemez.
CrystalDiskMark ile test sonucunu paylaşır mısın?

Hocam SSD erimesi nedir sabahtan beri sormayayım diyorum ama? Sıcaklık probleminden bahsetmemiş siz nereden çıkardınız da SSD erimiştir diyorsunuz 😀

Bazı kalitesiz SSD markaları paradan yırtmak için olduk olmadık metaller koyuyorlar. Kaliteli SSD erimesi görmedim ama işlemci erimesi gördüm.

Erimesine şahit olduklarım:
Monster 256 GB SSD.
Intel Core 2 Duo.
Alay etmiyorum gerçekten öyle bir şey var.
İşlemciyi açtık baktık... Yamulmuş! Harbi harbi ısıdan ezilip büzülmüş. Böyle bir şey olabilir mi ya?

Son düzenleme:
Bağımsız çalışıyorlar hocam etkilemez.
CrystalDiskMark ile test sonucunu paylaşır mısın?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

SSD gerçekten zarar görse ve gerçek hızı 10 mb/s'ye kadar düşse burada 550mb/s yazması normal mi? SSD kalitesinden bu zamana kadar şüphe etmedim. Aldığım zaman da piyasa ortalamasının üstünde kaliteye sahipti

@Recep Baltaş hocam kimse bir şey anlamadı SSD yanlış değerler gösterip yanlış çalışıyor yardım eder misiniz?
Sorunun açıklaması ancak böyle olurdu katılıyorum. Yanlış değer gösterip yanlış çalışıyor. Ek olarak da kırmızı uyarı ışığı sürekli yanıyor. Bilgisayar daha önce sadece güncelleme geldiğinde sapıtıyordu. Onu da kontrol ettip, hatta sıfırdan kurdum. Herhangi bir anormallik olmaması gerekiyor.

Yok mu bilgisi olan?
Hızın seyri her zaman böyle oluyor. Düşükten başlayıp 200-250'ye kadar çıkıyor %85 civarlarında yerleri öpüyor. Sonlara doğru anormal bir şekilde 5-30 mb arasına kadar düşüyor.

Son düzenleme:
Farklı SATA kablosu ile deneyin.
Ben denedim dostum. 3 farklı kablo var elimde yine fayda etmiyor. Sorunun kaynağını bulamadım ki çözeyim. En son HDD'mi resetleyip ona da windows yükledim. Bilgisayarda sadece bu HDD takılıyken işlem yapınca aynı sonuçları aldım. Bilgisayarın başka hangi parçasında ne arıza varsa bu olabilir? Çünkü HDD ve SSD aynı sorunu veriyor sorunun bunlarda olma ihtimali iyice düştü.

Anakart ile ilgili bir sıkıntı olabilirmi acaba? Yani SSD tam performans çalışıyordur ama anakart sıkıntı çıkarttığı için darboğaz gibi birşey oluyordur. Bilen birisi yokmu?

Anakart ile ilgili bir sıkıntı olabilirmi acaba? Yani SSD tam performans çalışıyordur ama anakart sıkıntı çıkarttığı için darboğaz gibi birşey oluyordur. Bilen birisi yokmu?
Yok galiba. En iyisi anakart sipariş edip denemek. Olmazsa iade etmek.

Yeni anakart ve işlemci ile deneme yaptım sonuç hala aynı. SSD firması ile görüştüm raporları yolladım parça sağlam dediler. Yazılımsal desem defalarca yeni Windows yükledim hatta en son Win11 yükledim. Sorunun kaynağı ne olabilir bilen yok mu?

Son düzenleme:
Yok galiba. En iyisi anakart sipariş edip denemek. Olmazsa iade etmek.

Yeni anakart ve işlemci ile deneme yaptım sonuç hala aynı. SSD firması ile görüştüm raporları yolladım parça sağlam dediler. Yazılımsal desem defalarca yeni Windows yükledim hatta en son Win11 yükledim. Sorunun kaynağı ne olabilir bilen yok mu?
upupup

Yeni konular

Geri
Yukarı