Kırmızı etin fiyatı 10 TL zamlandı

İleride kedi, kuş vs. yiyenlerin haberini görürsek şaşırmayalım.
Ona doğru gidiyoruz hocam😀
Screenshot_2022-01-18-20-01-44-613_com.android.chrome.jpg

Bu fiyatlar kasaptan kasaba da değişiyor. Örneğin semtinizde ki kasapta kilosu 90 veya 100tl olur ama çarşıda yada başka yerde felan 75 TL. Benim semtimde ki kasapta kıymanın kilosu 96 TL bugün çarşıdan 75 TL den bir kilo aldım. Herkes kafasına göre fiyat belirliyor gibi.

Allah onu yiyielim diye mi yaratmış? Siyahın canı nasıl beyazınkinden değersiz değilse hayvanlar içinde aynı durum geçerlidir. Hepsinin canı aynı değerde.

Tamam da alıp şaak diye kesmiyorsun ki hepsinin canı aynı değerde ama sen onu Allah icin kesiyorsun ve uygun üslupe göre lütfen uzatma internetten bak.

Bu fiyatlar kasaptan kasaba da değişiyor. Örneğin semtinizde ki kasapta kilosu 90 veya 100TL olur ama çarşıda ya da başka yerde falan 75 TL. Benim semtimde ki kasapta kıymanın kilosu 96 TL bugün çarşıdan 75 TL'den bir kilo aldım. Herkes kafasına göre fiyat belirliyor gibi.

Aynen yumurta da da o olay geçerli a 101 de 42 TL 30'lu koli bakkalda 36 TL.

2022 yılına girdiğimiz halde zamlar olduğu gibi hız kesmeden devam ediyor.
Girdiğimiz halde derken? 2022'ye girince bir şey mi oluyor?🙂 Halk aynı halk, yönetici aynı yönetici. Bırak 2022'yi bu 🐑 sürüsü beynini kullanmayı reddettikçe yıl 2030 da olsa zam gelir 2040 da.

Geri
Yukarı