Kırmızı ışık çizgi ihlali cezası nedir?

BlackCaT

Kilopat
Yer
İstanbul
Bugün Bağdat Caddesi'nde giderken 13 kere ışıklarda durdum. Ancak bir tanesinden en önde ben varım, fark etmedim. Işığı görebiliyorum ancak ışıktan 5-10 metre önceki kırmızı kalın çizgi var. Arabayla onu altıma almışım. Bazı arkadaşlar yersin, kamera vardır; bazıları ise yemezsin, olsa bile tolerans gosterirler dedi. Sizce orada durmak yerine geçmeli miydim kırmızı olduğunu bile bile? e-Devlet'ten kontrol ediyorum ara ara, yersem düz kırmızı cezası mı yerim 289TL?

Ceza yerseniz kırmızı ışık ihlal cezası yersiniz ama kamera incelenmişse belki yersiniz. Çünkü kırmızıyı görüp, frene basıp araç orada durmuşsa ve yeşil yanana kadar hareket etmemişseniz zaten sizin yapabileceğiniz başka bir şey olmuyor.

Ceza yerseniz kırmızı ışık ihlal cezası yersiniz ama kamera incelenmişse belki yersiniz. Çünkü kırmızıyı görüp, frene basıp araç orada durmuşsa ve yeşil yanana kadar hareket etmemişseniz zaten sizin yapabileceğiniz başka bir şey olmuyor.
Valla 2. Dediğin gibi oldu duramadım göreceğiz belki insiyatife geliriz

Bugün bağdat caddesinde giderken 13 kere ışıklarda durdum. Ancak bir tanesinden en önde ben varım, fark etmedim. Işığı görebiliyorum ancak ışıktan 5-10 metre önceki kırmızı kalın çizgi var. Arabayla onu altıma almışım. Bazı arkadaşlar yersin, kamera vardır; bazıları ise yemezsi, n olsa bile tolerans gosterirler dedi. Sizce orada durmak yerine geçmeli miydim kırmızı olduğunu bile bile? e-Devlet'ten kontrol ediyorum ara ara, yersem düz kırmızı cezası mı yerim 289TL?

Yerde beyaz cizgi oluyor kalın onu geçersen yersin.

Yeni konular

Geri
Yukarı