Kırmızı ışıkta geçme cezası

Turk Kahvesi

Kilopat
Makaleler
2
Arkadaşlar gece apartmanda komşulardan birinin çocuğu başını bir yere vurmuş, eşinin arabasının arkasına bir kamyonet girmiş. Ben yetiştirdim hastaneye. Hastaneye giderken bayağı bir bastım, bir kavşağa yaklaşırken, kırmızı yandı durmadım. Baktım araba geçmiyor, hiç gazı kesmedim. Şimdi arkadaşlar bizim burada birkaç kere daha farklı yerlerden kırmızıda geçmiştim ama bu yerler mesela ehliyet eğitimi için koyulan ışıklar, mesela ana yolun yanında bir kurum var ışık koymuşlar, ben hiç durmuyorum, zaten gerek de yok, boşa koymuşlar. Hiç ceza yememiştim. Şimdi bu şehir içi kavşaktan kırmızıda geçtim diye ceza yazarlar mı? Daha önce hiçbir ceza yememiştim. Bir de banka uygulamasından bakıyorum, herhangi bir ceza yoktur diyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Trafik cezaları geç gelir. 7-8 ay ya da 1-2 yıl sonra gelen bile oldu bana. Bekle, ceza varsa elbet bulur seni :) Faize binmeyeceği için sıkıntı yapmana gerek yok.

235 TL'lik ceza gelmişti, geldiği gibi yatırdım. Erken yatırdığım için %25 indirim yapmışlardı. 170 civarı falan vermiştim.

Eğer ceza yazdılarsa 1-2 haftaya E-Devlet'te yazıyor genelde. Bu arada yanlış bilmiyorsam sağlık gibi acil konularda yazılan cezalara(hız sınırını geçmek,kırmızı ışıkta geçmek gibi)itiraz etme hakkınız var diye biliyorum.

Bazen kör noktaya gelir zaten bazı ışıkların yanına bir direk daha dikip kamera yerleştiriyorlar. Paraya ihtiyaç olunsaydı hemen ceza gelirdi.

Babama 1 sene önceki köprüden kaçak geçiş sayılan cezası gelmişti yeni yapılan havalimanın da çalışıyordu babam sürekli gidip geliyordu arabada HGS olduğu halde hep kaçak yazılmış eve kağıt geldi 750 TL ceza.! Genelde geç geliyor cezalar.

Ceza plakaya yazılır haliyle ruhsat sahibinin evine posta yoluyla elden teslim sağlanacaktır. Bu tebligat olmadan ceza işlense bile faizi geçerli değildir; savunma hakkın mevcuttur yani.

Sen her ay 1 defa cezayı kontrol et, gelen giden var mı gözle :) Sonra görmedim etmedim diye kendini savunmakla uğraşma.

Benim park cezam görünüyor, vergi dairesine gidiyorum yok diyorlar :) En kötü böyle bir durumda vergi dairesinden borç dökümü talep edersin, ne var ne yok hepsini görürsün.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı