Kırmızı misina balığı kaçırır mı?

ibrahimkekec

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Grafik Tasarımcı
Böyle kırmızı bir misina istarvit gibi küçük balığı kaçırır mı?

16289514576561302003519.jpg

Kaçırmazdan kastınız misinanın kopması mı? Kopacağını sanmıyorum ama misinanın kalınlığı ve ne kadar ağırlık çekebildiği önemli. Bunları bilmeden pek bir şey söyleyemeyiz.

Kaçırmazdan kastınız misinanın kopması mı? Kopacağını sanmıyorum ama misinanın kalınlığı ve ne kadar ağırlık çekebildiği önemli. Bunları bilmeden pek bir şey söyleyemeyiz.

Yok kopmak değil de, kırmızı renk belirgin olduğu için balığı korkutur ya da tedirgin eder mi demek istedim.

Yok kopmak değil de, kırmızı renk belirgin olduğu için balığı korkutur ya da tedirgin eder mi demek istedim.
Yanlış anlamışım sorunuzu kusura bakmayın. Pek bir şey söyleyemem maalesef hiç kırmızı renk misina kullanmadım. Ama sorun olacağını sanmam yoksa neden kırmızı renk misina üretilsin :).

Yanlış anlamışım sorunuzu kusura bakmayın. Pek bir şey söyleyemem maalesef hiç kırmızı renk misina kullanmadım. Ama sorun olacağını sanmam yoksa neden kırmızı renk misina üretilsin :).
Estafurullah ne kusuru, cevap için teşekkürler. :)
Ben de hep saydam misina kullanıyordum ilk defa yanlışlık sonucu kırmızı misina kullanacağım, bu akşam deneyeceğim umarım korktuğum gibi olmaz. :D

Bir sorun olacağını sanmam, denizin içinde o karanlıkta misina ipinin rengini ayırt etmesi zor balığın. Balığa uygun yemi kancaya taktığınız sürece bir sorun oluşmaz. Rastgele!

Balığına göre değişir. İstavrit, zaten çapariye gelen bir balık. Misinayı pek takmaz da levrek veya çipura gibi nispeten akıllı balıklar ki kendileri yemi düzgün takmazsan ve iğne gözükürse tutulması imkansız balıklardır, o misinadan kıllanabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı