Kırtasiyeci asgari ücret altında maaş teklif etti

O senin 3. ay işi terk edip gitmenden korkuyor bu yüzden güvenip parayı veremiyor peki sen nasıl güvenip 3 ay çalışacaksın? madem ilk 2 ay sadece 1.000 TL verip son ay 8.000 verecek her ay 3.300 versin her türlü aynı paraya denk geliyor böyle bir şey mi var? Türkiye'de cidden tüketiciye ve işçiye hiç saygı yok.

Şimdi söveceğim sövemiyorum forumda malum. Madem 3 aylık çalışmanın hakkı 10.000 TL neden her ay için bölerek vermiyorsun? Aslında bilerek gireceksin böyle işlere sonucunda ne yapmaya çalıştığı belli dükkanını başına yıkacaksın bunun. Oraya çalışan girerse git konuş işi bırakmasını sağla maaşını ödemiyor çalışanın başından savıyor falan de. Çalışan bulamasın enayi edebildiğin kadar sabote et onu.

Yaş 18'in altındaysa normal.
21 yaşındayım.
Eğer sana normal çalışanın yaptırdıklarını yaptırmayacaksa veya daha hafif iş yaptıracaklarsa asgari ücret vermezler, maaş normal. Ki hele reşit değilsen, 15-16 yaşında falansan zor bulursun asgari ücreti. İlk 2 ay 2000 TL vermeleri saçma, bu konuda haklısın.

Ha sana da normal çalışana yaptırdıklarını yaptıracaklarsa tabii ki maaş konusunda haklısın. Tabii kabul edersen suç olur mu? Bilmem.
Sordum onu kırtasiyecede herkes aynı işi yapıyor.Öyle çırak gibi bir iş değildi,gelen müşterilere kitap-kalem satışı yapacaktım.

Şimdi söveceğim sövemiyorum forumda malum. Madem 3 aylık çalışmanın hakkı 10.000 TL neden her ay için bölerek vermiyorsun? Aslında bilerek gireceksin böyle işlere sonucunda ne yapmaya çalıştığı belli dükkanını başına yıkacaksın bunun. Oraya çalışan girerse git konuş işi bırakmasını sağla maaşını ödemiyor çalışanın başından savıyor falan de. Çalışan bulamasın enayi edebildiğin kadar sabote et onu.
Aynen öyle hocam .

Yaş 18'in altındaysa normal.
18 yaş altındada normal değil.
Asgari ücret adı altında 'asgari' ücret en düşük verilecek ücrettir.
Hiçbir işveren asgari ücret altında ücret ödeyemez.

Geri
Yukarı