Kısa boylu biri kaleci olabilir mi?

Sabini

Hectopat
Daha fazla  
Evet arkadaşlar. 8 yaşımdan beri futbol ile ilgileniyorum fakat hep oyuncu olarak oynadım kaleci olarak birkaç kere iş yaptım, kendimi kalede daha rahat ve yetenekli hissediyorum fakat boyum kısa ve uzun vadede kimsenin beni istemeyeceğini biliyorum, bu boyla kaleye geçtiğim zaman bile takım arkadaşlarım, rakip takım vs. gülecektir. Boyum 1.66 çok kısa olduğunu farkındayım ama düşündüğünüzden daha kuvvetli bir zıplama kabiliyetim var ve karşı karşıya mücadelelerde genelde galip gelirim, reflekslerim kuvvetlidir. Uçmaktan zıplamaktan asla korkmam direğe bile çarparım gerekirse. Babamın beni destekleyeceğini sanmıyorum, boyumdan dolayı ve uzun bir süredir normal bir oyuncu olarak oynadığımdan dolayı, ne yapacağımı bilmiyorum. Ne önerirsiniz, ne yapmalıyım?
16 yaşındayım bu arada annemden babamdan uzunum, genetik olarak uzamam pek mümkün değil gibi.

İnisiyatif uygulanabilecek yönleriniz, konu mesajında yer verdiğiniz üzere var gibi duruyor. Pes etmeyin, her kaleci uzun boylu olacak diye bir kaide yok. Boy uzunluğunuz olması gerekenden kısa da olsa uzun da olsa önemli olan fiziğinizi tam olarak kullanabilmenizdir.

Eğer dediklerin sende varsa boyun uzayabilir, 1-1 de galip gelmen iyi bir şey + olarak refleks önemli yanlış yerde hareket yapmamak senin için çok önemli bir unsur gibi gözüküyor.

İnisiyatif uygulanabilecek yönleriniz, konu mesajında yer verdiğiniz üzere var gibi duruyor. Pes etmeyin, her kaleci uzun boylu olacak diye bir kaide yok. Boy uzunluğunuz olması gerekenden kısa da olsa uzun da olsa önemli olan fiziğinizi tam olarak kullanabilmenizdir.

Hocam boyumdan dolayı insanların uzanamazsın uçamazsın dediği her yere zıplayabiliyorum, dediğim gibi reflekslerimede güveniyorum. Ben yapabileceğime inanıyorum kısacası fakat insanların boyum yüzünden bana inanmaması yapamayacağımı söylemesi, profesyonel olamayacağımı söylemesi sinirlerimi bozuyor. Dediğim gibi daha babama söylemedim ve desteklemeyecek beni muhtemelen.

Hocam, boyumdan dolayı insanların "uzanamazsın", "uçamazsın" dediği her yere zıplayabiliyorum. Dediğim gibi reflekslerime de güveniyorum.
Yanıldıklarını bildiğiniz halde neden kendilerine kulak asıyorsunuz o zaman?

Ben yapabileceğime inanıyorum kısacası fakat insanların boyum yüzünden bana inanmaması, yapamayacağımı söylemesi, profesyonel olamayacağımı söylemesi sinirlerimi bozuyor.
Sizi yıldıracak tarzdaki söylemlerde bulunan insanlardan kaçın, uzaklaşın; gördüğüm kadarıyla bu tip söylemleri fazlaca ciddiye alıp farkında olduğunuz potansiyellerinizi dahi bir kenara atarak içinizdeki cevheri köreltmekten kaçınmıyorsunuz.

Dediğim gibi daha babama söylemedim ve desteklemeyecek beni muhtemelen.
Deneyin, denemekten bir zarar gelmez. Destek vermese bile yine hayallerinizin peşinden emin adımlarla koşmaktan geri kalmayın. Babanızın kararı, uzun vadeye de etki edecek biçimde kalecilik kariyerinizde kilit rol oynamasın.

Yanıldıklarını bildiğiniz halde neden kendilerine kulak asıyorsunuz o zaman?

Sizi yıldıracak tarzdaki söylemlerde bulunan insanlardan kaçın, uzaklaşın; gördüğüm kadarıyla bu tip söylemleri fazlaca ciddiye alıp farkında olduğunuz potansiyellerinizi dahi bir kenara atarak içinizdeki cevheri köreltmekten kaçınmıyorsunuz.

Deneyin, denemekten bir zarar gelmez. Destek vermese bile yine hayallerinizin peşinden emin adımlarla koşmaktan geri kalmayın. Babanızın kararı, uzun vadeye de etki edecek biçimde kalecilik kariyerinizde kilit rol oynamasın.
Teşekkür ederim.

Geri
Yukarı