Kısa mesafeye gitmeyen taksici misali bir garip simitçi

hacıbaba36

Hectopat
Bugün başıma gelendir.
Her gün mahallemize gelip 'sıcak sıcak simitler' diye 10 dakika bozuk teyp gibi bize kendini dinleten elemandan bir simit almak isteyince başıma gelendir.
Karnım aç olduğu için simit almak için cama çıktım.(Daha önce camdan isteyenlere veriyordu.)
1 Tane simit alabilir miyim dedim?
----Simitçi: Senin için arabayı durduramam! Dedi bana...
Sanki benzinli minibüs çalıştırıyor da öğrenci almıyor.
Kaç para yakıyor acaba o ufacık araban dur-kalkta? :)

İşte Türkiye gerçekleri... Bu ülkede neden simitçi bile zenginden yana?
Arkadaşlar bu ülkede her şey para mı?
Sizin düşüncelerini merak ettim.
Çoğu arkadaş gülmüş ama kendi başınıza gelseydi gülmezdiniz bence :)
Demek ki neymiş simitçi gördün mü en az 3 simit alacaksın ki seni insan yerine koysunlar :)

Son düzenleme:
Sen de cevap olarak "S***** git o zaman" diyip içeri girip camı çarparak kapatsaydın.
Olay şöyle yaşandı :)
1 tane simit alabilir miyim deyince, simitçi 1 tane mi dedi?
Bende evet deyince senin için duramam deyip karşı mahalleye geçti.
Ben o anda tam ne dediğini anlamamıştım dostum. Öyle bir şey söyleyeceği aklımın ucundan bile geçmezdi :)
Bende gariban gariban gidip sepeti aldım.Cama geri geldim.
Bir baktım adam gitmiş. Jeton sonradan düştü bana.
Kibarlık bazen işe yaramıyor. Sivil zabıta gibi höt zöt el kol işaretleriyle emrivaki kenara çek diye durdursan belki gıcıklığına yine simit satmazdı ama eminim dururdu.
Bence de öyle galiba nazikçe sorduğum için oldu :D

Son düzenleme:
Düşünsene abi bi simit deyip içeri gidiyorsun elinde aşağı sarkıtmalık sepetle ve adam başka yerde satmaya devam ediyor. Kural şart. Adam haksızda haklıda demem. Arkadaş bir simit istemiş onuda satamamışlar :) Somun ekmeğin üzerine biraz susam tamamdır. Hatta direkt YouTube'dan simit tarifi al.

Satamamışlar değil simit sayısını beğenmiyor 1 tane simit için verme zahmetine girmiyor ☺
Düşünsene abi bi simit deyip içeri gidiyorsun elinde aşağı sarkıtmalık sepetle ve adam başka yerde satmaya devam ediyor. Kural şart. Adam haksızda haklıda demem. Arkadaş bir simit istemiş onuda satamamışlar :) Somun ekmeğin üzerine biraz susam tamamdır. Hatta direkt YouTube'dan simit tarifi al.
Düşünmelik bir olay değil başıma geldi direk :D

Yeni konular

Geri
Yukarı