Kısasa kısas uygulanacak, İran'da komşusunun gözünü kör eden adamın gözü kör edilecek

Garip, ilginç bir olay diyebilirim.

Bu olay İran'da yaşanıyor. İran'da komşusunun gözünü kör eden bir adam için mahkeme gereken kararı verdi. Mahkemenin kararı doğrultusunda da o kişinin de gözü kör edilecek. Ne zaman gözünün kör edileceği hakkında net bir bilgi henüz verilmedi. Bu ceza başka mahkumlar için de verildi. Gelin bir göz atalım:
  • 2008'de verildi. Fakat mağdurun sanığı affetmesi sonucunda ceza uygulanmadı.
  • 2015'te ise mahkeme kararıyla bir sanığın gözü çıkarıldı.
  • 2016 yılında da mahkeme kararıyla tekrardan bir sanığın gözü çıkarıldı.
Ne düşünüyorsunuz, ülkemizde de uygulanmalı mı? Kısasa kısas olayı.

Garip, ilginç bir olay diyebilirim.

Bu olay İran'da yaşanıyor. İran'da komşusunun gözünü kör eden bir adam için mahkeme gereken kararı verdi. Mahkemenin kararı doğrultusunda da o kişinin de gözü kör edilecek. Ne zaman gözünün kör edileceği hakkında net bir bilgi henüz verilmedi. Bu ceza başka mahkumlar için de verildi. Gelin bir göz atalım:
  • 2008'de verildi. Fakat mağdurun sanığı affetmesi sonucunda ceza uygulanmadı.
  • 2015'te ise mahkeme kararıyla bir sanığın gözü çıkarıldı.
  • 2016 yılında da mahkeme kararıyla tekrardan bir sanığın gözü çıkarıldı.
Ne düşünüyorsunuz, ülkemizde de uygulanmalı mı? Kısasa kısas olayı.

Bu tarz cezalara çok sıcak bakmıyorum. Hapis yoluyla ya da başka bir yolla ceza verilmeli. Kendi fikrim.

Bu tarz olayları ben çok sevmiyorum. Hapis yoluyla ya da başka bir yolla ceza verilmeli. Kendi fikrim.
Burada zaten münazara ediyoruz efenim, niye öyle düşünüyorsunuz demiyoruz. Ama ben olsam karşı tarafın da aynısını yaşamasını isterim, kasti durumlarda tabii ki.

@Hakan_SS, biri sizin gözünüzü kör ediyor, hayatınız boyunca o gözünüzü kullanamıyorsunuz. Karşı tarafın da sizin yaşadığınızı yaşamasını istemez misiniz?

Geri
Yukarı