Kısırlaştırma ameliyatı geçiren kedi geceyi nasıl geçirmeli?

AthenaBey

Decapat
Daha fazla  
Dediğim gibi kedim narkozdan çıktı sabahtan beri yanındayım şu ana kadar yarası ile oynamadı gibi. Ama gece ne olur ne olmaz dikkat etmek istiyorum. Veteriner herhangi bir giysi vs vermemiş bende çorap kestim ama ameliyatli bölgesini kapatamiyor tam olarak çorap. Bir öneriniz var mı? Genel olarak ne yapmam ve neye dikkat etmem gerek? Şimdiden teşekkürler.
Yarın giysi ve hunimsi şeyi alacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Cinsiyeti nedir? Erkek ise 1-2 gün boyunluk ( tam adını bilmiyorum ama ısırmasın diye olan şeyden ) taksa yeter. Dişi ise dikkatli olmanız lazım, yarası çok daha büyük oluyor ve ilk birkaç gün zor geçiyor. Yine de cinsiyetten bağımsız olarak yarasını ellemezse güzel olur, ayrıca verilen antibiyotiği vermeyi de unutmayın, enfeksiyon kapmasın.
Veteriner herhangi bir giysi vs vermemiş bende çorap kestim ama ameliyatli bölgesini kapatamiyor tam olarak çorap.
Erkek kediyi kısırlaştırırken bir şey kullandığımızı hatırlamıyorum ama dişi ise bandaj falan olması iyi olur ilk 1-2 gün.

Kedim dişi şuana kadar iyi gidiyor ağrısı vs yok gibi. Etrafta gezmeye çalışıyor. Narkozun etkisindende tam anlamıyla çıktı ama antibiyotik verilmedi. Ameliyat sonrasında veteriner bu verdigim antibiyotikler yeterli olur ağrısı olursa gelirsiniz dedi. Bunun dışında yapacak bir şey yok gibi. Yarına kadar giysi almayı bekleyeceğim bu gece kontrol edeceğim galiba bol bol. Teşekkürler.

Benim de dişi kedim bu pazar kısırlaştırılacak. Konuyu takibe alıyorum :)

Erkek kediyi kısırlaştırırken bir şey kullandığımızı hatırlamıyorum ama dişi ise bandaj falan olması iyi olur ilk 1-2 gün.
Bilmiyorum en yakın ve genelde gittiğim veterinere gittim ama ne ilaç verdi ne bandaj ile sardı hiçbir sey yapmadı ameliyat oldu 2saate yakın. İlaclarini vs yapti bu ona yeter dedi. Ne yakalık verdi ne bir şey. Yarın kendim alacağım.
Arkadaşlar biraz önce güneşliğin ipine takıldı mesaji yazarken telefonu attım koştum miyavlayinca. Kanaması vs yok ama canı acıdı galiba. Gün boyu yanında yattım banyoda iken. Ama gezmek istiyor sürekli. Ne yapsam bilemedim galiba evdekiler ile nöbetleşerek uyuyacağız. Aman dikkat edin.

Bilmiyorum en yakın ve genelde gittiğim veterinere gittim ama ne ilaç verdi ne bandaj ile sardı hiçbir şey yapmadı ameliyat oldu 2saate yakın. İlaclarini vs yapti bu ona yeter dedi. Ne yakalık verdi ne bir şey. Yarın kendim alacağım.
Arkadaşlar biraz önce güneşliğin ipine takıldı mesaji yazarken telefonu attım koştum miyavlayinca. Kanaması vs yok ama canı acıdı galiba. Gün boyu yanında yattım banyoda iken. Ama gezmek istiyor sürekli. Ne yapsam bilemedim galiba evdekiler ile nöbetleşerek uyuyacağız. Aman dikkat edin.

Geçmiş olsun, umarım senin kedinde benim kedimde kolay atlatır.

Zor bir dönemmiş ya forumlarda ilk zamanlardaki kötü olan durumdan ötürü pişmanlık duygusu oluyor falan demişlerdi anladım ne demek istediklerini.
Pişmanlık duygusu gelir geçer hocam. Yaptığınız şey doğru ve olması gereken şey. Dişi kedilere mutlaka operasyon sonrası boyunluk verilir, bu tamamen veteriner hatası. Ücretli de olsa size bunu teklif etmesi gerekirdi. Mesajımı görünce güncel durumunuzu yazarsanız yardımcı olmaya çalışırım.

Arkadaşlar kedimin son durumu hakkında bilgi vereyim. Eskisi gibi kanepelere vs çıkıyor ama ekstra zor atlamalı hareket
Pişmanlık duygusu gelir geçer hocam. Yaptığınız şey doğru ve olması gereken şey. Dişi kedilere mutlaka operasyon sonrası boyunluk verilir, bu tamamen veteriner hatası. Ücretli de olsa size bunu teklif etmesi gerekirdi. Mesajımı görünce güncel durumunuzu yazarsanız yardımcı olmaya çalışırım.

Şuan durumu cok iyi atlayıp zıplamaya başladı. Herhangi bir insan bu ameliyati olsa 2 hafta yerinden kalkamaz hemen kendine geldi. Çabuk iyileşiyorlar cidden şaşırdım.
Şuan durumu iyi evde bir kedim daha var oda kızgınlık döneminde. Sürekli kavga ediyorlar diye farkli odadalar şuan. Kızgınlık dönemi sona erince onuda kısırlaştıracağım. Korkulacak bir durum yokmuş ama ilk gün cidden zor.

Geri
Yukarı