Kişisel kullanımlık not tutma sitesi için ne kullanılmalı?

musclepat

Hectopat
Merhaba, kişisel (Bir noktaya gelirse belki genel kullanım da olabilir tabii ki.) kullanım için bir not tutma sitesi yapmak istiyorum fakat hangi teknoloji kullanmak daha mantıklı olur? PHP mi node.js mi asp.net mi? Web sitesi yapmak istiyorum çünkü bu notlara her yerden ulaşabilmem lazım. Tek tek platformlar ile uğraşmak başlangıç olarak gereksiz diye düşündüm. Belki ileride mobil uygulama da yapmayı düşünebilirim.

Eskiden bu iş için notepad.cc vardı. Siteye girer girmez seni random bir linke yönlendiriyordu içinde sadece kocaman bir textbox olan. İstediğin cihazdan o linke girerek verine ulaşabiliyordun, istersen şifreleyebiliyordun. Onu kullanarak bir windows ve bir android uygulaması yazmıştım zamanında. İlk "vay be çalışıyoruz ama gelişiyoruz" dediğim programımdı. Sonra site kapandı. Bildiğim kadarıyla hâlâ benzer işler yapan siteler var. Direkt onlardan birini kullan, uygulamasını yazmana bile gerek yok :D Herhangi bir cihazdan kullanabilirsin.

Eskiden bu iş için notepad. CC vardı. Siteye girer girmez seni random bir linke yönlendiriyordu içinde sadece kocaman bir textbox olan. İstediğin cihazdan o linke girerek verine ulaşabiliyordun, istersen şifreleyebiliyordun. Onu kullanarak bir Windows ve bir Android uygulaması yazmıştım zamanında. İlk "vay be çalışıyoruz ama gelişiyoruz" dediğim programımdı. Sonra site kapandı. Bildiğim kadarıyla hâlâ benzer işler yapan siteler var. Direkt onlardan birini kullan, uygulamasını yazmana bile gerek yok :D herhangi bir cihazdan kullanabilirsin.

Asıl amacım kendimi yazılım konusunda geliştirmek :)

Son düzenleme:
bu proje için istediğini kullanabilirsin. Sonuçta her zaman için en iyi bildiğin dil ile yazman daha iyidir.

Ancak php kullanacaksan laravel, asp.net kullanacaksan mvc ile yazmanı tavsiye ederim. Şahsi fikrim ise bu sitede mvc core ile yaparak, ileride mobil içinde eğer biliyor isen xamarin form ile aynı çekirdek ile çalışabilirsin. Bu şekilde her sistem için ayrı kodlar yazmana gerek olmaz

Istedigin dilde yap, o onemsiz.
Onun yerine dogru guvenlik onlemlerini aldiginda ve protokolleri kullandigindan emin ol.

Dosyana baskasinin erismesinin onune nasil geciyorsun, network'u dinleyen birisi gonderdigin dosyanin icerigini gorebilir mi (e2e sifreleme var mi) vs gibi. Dosyayi nasil transfer ediyorsun? Yazdigin notlar arasinda search yapabilecek misin icerige gore.

Yoksa bu proje basit bir CRUD projesi, her dilde yazarsin. Ogrenmek istiyorsan ustteki ozellikleri eklemeye calis.

Geri
Yukarı