Kitaba Başlamak İçin Yapılması Gerekenler?

Kitap kurdumuz da gelmiş. :D Çok kitap okuduğunuz belli oluyor. Peki oyun oynadığınız için pişman değil misiniz? Gelecekte hiçbir işimize yaramayacak.

Evet, gerçek hayatta hiç bir şeye yaramıyor el göz koordinasyonunuz dışında... Düşününce pişmanlık olabilir belki ama bu hayatta bir şeylerle meşgul olup vakit geçireceğiz. Bunlar seveceğimiz şeyler olacak elbet. Oynadığım için pek pişman sayılmam, her birinde çok keyif aldım ama asıl önemli olan irade. Bağımlılık derecesine gelirseniz işiniz kötü.

Gelecekte yine oynarım, günümüzde bu çok yaygın bir şey oldu. Eskiden çocuk musun oyun oynuyorsun denilirdi. Şimdi bundan eser yok. 7'den 70'e herkes oynuyor. Şöyle söyleyeyim oyun oynadım fakat yanında yararlı fazla bir şey yapmadım. Bundan sonra öyle olmayacak. Yani oyun oynayın ama kendinize de bakın, kitabınızı okuyun, araştırın, spor yapın...

Bu yaz açıkça söyleyeyim bilgisayarda sabahladığım günler olur. Ama bu tempodan kurtulduğum gün 3 aylık bady spor salonuna yazılacağım. Biraz vücut geliştirmek şart. :)

Bu arada bilgisayar başında sabahlayacak olmamın sebebi akşama karşı duyduğum ayrı bir sevgi. Balkonda oturup o sessizlikte düşünmeyi ki Bursa/Gemlik'te oturuyorum. Deniz kenarında yazın sahildeki kalabalıktan akşam 2 - 3 gibi eser kalmıyor. Çok hoş oluyor. Yani tek bilgisayar başında geçireceğim anlamına gelmiyor. Hava aydınlanmaya başlıyor ben yatıyorum bazen. :) Bu vakitleri kitap okuyarak ta zenginleştiririm. Hayırlısıyla şu maratondan kurtulayım. :)

Hayatta olduğunuz sürece vaktinizi iyi değerlendirmeye bakın. :) Sonra yok olup gideceğiz...

Son düzenleme:
Mükemmel bir mesaj yazmışsınız.

Dediklerinize katılıyorum ve oyunlar zaman geçtikçe gereksizleşmeye başlıyor. Çok isterdim bilgisayardan uzak, teknolojiden uzak olmayı. Bu forumda olmamayı. İnternete bağımlı olmamayı. Daha güzel somut bir hayatın olmasını, herkes için isterdim.

Ama teknolojinin yararı da zararı da çok. Dengede tutan da yok sayılır. Keşke eskisi gibi olunabilse. Keşke Facebook falan hiç olmasaydı. Olmasaydı belkide bu şekilde olmazdık.

Kitaplar okunur, dostlarla aile ile birlikte olunurdu...

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı