Kitap önerisi

Mr. Enver

Hectopat
Yer
Old Trafford
Daha fazla  
Meslek
Muhasebe Asist.
Merhabalar, internette çok okuyan fakat gerçek hayatta hiç kitap okumayan birisiyim. 14 yaşındayım ve kitap okumamanın eksikliğini son günlerde çok fazla görmeye başladım. Konuşmalarımda duraksıyorum, bilinçsizce "ııı, eee, nasıl desem, yani, abi, şöyle" gibi kelimeler kullanıyorum, yazılarımda bile kendimi doğru düzgün anlatamıyorum ve Türkçe dersine ilgisizliğim sonucu noktalama işaretleri ve imla kurallarında duraksıyorum. Sizlerden isteğim hem ufkumu açacak, hem kelime hazinemi geliştirecek hem de Türkçemi geliştirecek kitaplar önermeniz. İlla aşağıdaki türlerden bir tane önermek zorunda değilsiniz. Dünya klasiği ve başyapıt sayılan kitaplardan bile hayatım boyunca bir sayfa açıp okumadım.

Sevdiğim/İlgi duyduğum türler: Polisiye, dedektiflik, Türkiye'nin ya da dünyanın yaşadığı siyasi olaylar, ekonomi.

Suç ve ceza(çifte cinayet işleyen bir hukuk öğrencisini konu alıyor)dostoyevski.

Doğu ekspresinde cinayet(dolu ve lüks bir trende yaşanan cinayeti araştıran yaşlı bir dedektif i konu alıyor)agatha christie.

Morgue sokağı cinayetleri(dedektiflik kavramı daha kullanıma girmeden yazılmış bir kitap. Konusu ise, paris in hayali bir sokagında yaşanan 2 kafa karıştıran cinayeti anlatıyor)allan poe.

Ahmet Ümit okuyabilirsin genelde polisiye yazar, ben polisiye pek sevmediğim için hiç okumadım ama güzel diyorlar. Suç ve Ceza da suçla alakalı ve mükemmel bir roman onu kesin oku. Burak Turna'nın kitaplarına bakabilirsin, askeri kitaplar yazıyor. Sherlock Holmes diyeceğim dedektiflik için ama muhtemelen okumuşsundur.

Olasılıksız kitabı ile başlayabilirsin. Ayrıca Dan Brown'un kitaplarını ve Sherlock Holmes serisini okuyabilirsin. Kitap okumaya yeni başlayan birisi için gayet akıcı sade bir dile sahip ilgi çekici kitaplardır.

Yeni konular

Geri
Yukarı