Kitap önerisi

Baturs

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Masasında
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba. İlk önce şunu söyleyeyim kitap okumayı bir alışkanlık haline getiremedim ve genelde okurken sıkılırım. Mesela şu anda labirent alev deneyleri okuyorum ilk kitabı sınav olacağız diye 400 sayfayı 4 günde zorla bitirmiştim şimdi 2. kitapı okumaya başladım ama haftada 5 sayfa falan okuyorum, okuyorum çünkü bir şeye başlayınca bitirme gibi bir huyum var ama gerçekten hiç okuyasım yok sadece bitsin diye okuyorum. Bu genelde çoğu kitapta oluyor bir şey anlamadan sadece bitirmek için bitiriyorum. Ama bazı kitaplar var otostopçunun galaksi rehberi ve diğer 2 kitapı gibi veya hayvan çiftliği veya insan nedir (öneririm çok farklı bir kitap) veya siyah inci gibi (2 kere bitirdim), aslında birbirleriyle çok alakasız konuda kitaplar ama bir türlü beni içine çekmeyi ve sıkılmadan okumamı sağladılar, sanırım bunun bir nedeni de kısa olmaları, uzun kitaplarla hiç aram yok. Kitap okuma alışkanlığını kazanmak istiyorum çünkü günün 15 saati falan bilgisayardayım ve sıkılıyorum biraz bilgisayardan uzaklaşıp hayatıma bir şeyler katacak şeyler yapmak istiyorum o yüzden. Yukarıda yazdığım tarzda, konuda kitap önerilieriniz varsa çok iyi olur, ayrıca bu aralar inglizce öğrenmeye takımış durumdayım, öyle ahım şahım bir İngilizce değil ama yurtdışına gidip insanlarla anlaşabilecek kadar ingilizcem var bu seviyede İngilizce kitaplar varsa öğrenmeme de yardım etmiş olur. Şimdiden önerileriniz için teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. İlk önce şunu söyleyeyim kitap okumayı bir alışkanlık haline getiremedim ve genelde okurken sıkılırım. Mesela şu anda labirent alev deneyleri okuyorum ilk kitabı sınav olacağız diye 400 sayfayı 4 günde zorla bitirmiştim şimdi 2. kitapı okumaya başladım ama haftada 5 sayfa falan okuyorum, okuyorum çünkü bir şeye başlayınca bitirme gibi bir huyum var ama gerçekten hiç okuyasım yok sadece bitsin diye okuyorum. Bu genelde çoğu kitapta oluyor bir şey anlamadan sadece bitirmek için bitiriyorum. Ama bazı kitaplar var otostopçunun galaksi rehberi ve diğer 2 kitapı gibi veya hayvan çiftliği veya insan nedir (öneririm çok farklı bir kitap) veya siyah inci gibi (2 kere bitirdim), aslında birbirleriyle çok alakasız konuda kitaplar ama bir türlü beni içine çekmeyi ve sıkılmadan okumamı sağladılar, sanırım bunun bir nedeni de kısa olmaları, uzun kitaplarla hiç aram yok. Kitap okuma alışkanlığını kazanmak istiyorum çünkü günün 15 saati falan bilgisayardayım ve sıkılıyorum biraz bilgisayardan uzaklaşıp hayatıma bir şeyler katacak şeyler yapmak istiyorum o yüzden. Yukarıda yazdığım tarzda, konuda kitap önerilieriniz varsa çok iyi olur, ayrıca bu aralar inglizce öğrenmeye takımış durumdayım, öyle ahım şahım bir İngilizce değil ama yurtdışına gidip insanlarla anlaşabilecek kadar ingilizcem var bu seviyede İngilizce kitaplar varsa öğrenmeme de yardım etmiş olur. Şimdiden önerileriniz için teşekkürler.

Merhaba ,
¤1984
¤Cesur Yeni Dünya
¤Yabancı
¤Kırmızı Pazartesi
¤Satranç
¤Harry Potter Felsefe Taşı
¤Simyacı

"Satranç" adlı kitabı okuyabilirsiniz.80 sayfalık , kısa bir kitaptır.Tavsiye ediyorum.
Yabancı , Kırmızı Pazartesi , Simyacı ve 1984 kısa kitaplardır. :)

Ekteki videoyu izleyebilirsin. Bunun birçok kıstası var. Okuduğun kitabın sana uygunluğu, kitabın üslubu... şeklinde gider. Yine Haluk Hoca'nın kanalında İngilizce eğitim dersleri var. Onlardan faydalanabilirsin. Voscreen gibi uygulamalarla dinleme kabiliyetini geliştirebilirsin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hobbit ile başlayabilirsin, başlangıç için gayet akıcı bir kitap. Bir de orta dünyaya merakın varsa severek okuyacaksın. Sonrasında istersen Yüzüklerin Efendisi üçlemesi ile devam edebilirsin. Bitirdikten sonra buradan yazarsan birkaç öneri daha yaparım :)

Suç ve ceza (okudum)
Sefiller (okudum)
Beyaz diş (okudum)
Tolstoy insan ne ile yaşar (okudum)
İntibah (okudum)
Sana klasiklerden yazdım gayet güzel kitaplardır. Aralarında en çok sevdiğim "suç ve ceza"

Bu kitap çok güzel. Okudum ve tek kelime ile bayıldım. Uzun olduğuna bakmayın kitap çok akıcı ilerliyor. Saat 4.30'a kadar başından kalkmadığım olmuştu.

Yeni konular

Geri
Yukarı