Kitap okuma alışkanlığı nasıl kazanılır?

Phoenix_08

Hectopat
Yer
Bursa
Daha fazla  
Herkese merhaba. 6. sınıf öğrencisiyim. Çevremde, okulumda herkes kitap okuyor ve ben okumuyorum çünkü alışkanlığım yok ama kitap okumanın çok yararlı bir şey olduğunu biliyorum. İçimden okuma isteği geliyor ama bir yandan da canım istemiyor ve okumuyorum. Bu konu hakkında size danışmak istedim. Acaba bir çözümünüz var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sherlock Holmes Baskervillelerin Köpeğini okutuyor ailem bazen dalıyorum okurken herhalde macera türlerinden kitapları seviyorum.
O zaman macera türünden kitaplar alıp okuyun. Ben gerçeklerden sapan kitapları okumayı pek sevmiyorum mesela, bir yerlerde gerçeklere değinilmesi gerektiğini düşünüyorum. İlginizi çeken kitaplardan başlayın okumaya. İlgi alanınızı keşfettiğinizde kitap okuma isteğiniz artacak. Ayrıca teknoloji devrindeyiz, sesli kitaplar da dinleyebilirsiniz isterseniz, bir hayli zevkli oluyor.

Herkes kitap sevemez, bu ıspanak sevmeyen çocuğa zorla ıspanak yedirmek gibi, hiç bir türlü o ıspanak yenmez, yense de işkence olur.
Farklı türler dene, illa klasikleri okuyacaksın diye bir şey yok.
Önerim Puslu Kıtalar Atlası, herkesin sevebileceği bir kitap.
Seversen Amat’ı okursun.

Herkese merhaba. 6. sınıf öğrencisiyim. Çevremde, okulumda herkes kitap okuyor ve ben okumuyorum çünkü alışkanlığım yok ama kitap okumanın çok yararlı bir şey olduğunu biliyorum. İçimden okuma isteği geliyor ama bir yandan da canım istemiyor ve okumuyorum. Bu konu hakkında size danışmak istedim. Acaba bir çözümünüz var mı?

Harry Potter serisi var sonra Minecraft var ada, yolculuk, son, kaza, kayıp günlük bunların başına Minecraft getir bu arada ve bence bunlar gayet güzel.

Yeni konular

Geri
Yukarı