Kitap okuma alışkanlığı nasıl kazanılır?

Aslan Kedi

Decapat
Makaleler
1
Ben düzenli olarak kitap okumuyorum. Bir kitabı hiç zevkle okumadım. Neyi sevdiğimi bilmiyorum. Nasıl kitap okuma alışkanlığı kazanabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Nasıl filmlerden, dizilerden, oyunlardan hoşlanıyorsun? Polisiye, korku, aksiyon, drama gibi yanıtlar vereceksin büyük ihtimalle. İlk aklına gelen türün kitaplarını araştırman, ardından akıcı bir kitaba sahip olup okuman eminim güzel bir başlangıç yaratacaktır. Bu serüvende başarılar dilerim.

Bütün kitap türlerinden en az 1 tane kaliteli kitap oku, hangisini sevdiğine karar ver. Birkaç hafta her gün düzenli olarak 30-40 sayfa bile okusan alışırsın. Sonra da artarak devamı gelir zaten.

Filmini dizisini izlediğiniz konularla ilgili kitaplar okuyarak başlayabilirsiniz. İlgi alanlarınız neyse o kategorideki kitaplara göz gezdirin.

Örneğin polisiye, dedektiflik romanları seviyorsanız Agatha Christie'nin kitaplarını okuyabilirsiniz, Sherlock Holmes serisini sevebilirsiniz. Oyunlarla çok içli dışlı iseniz Jason Schreier'ın oyun dünyasının, firmaların geliştirme süreçlerinde nelerle karşılaştıklarını anlatan, 'içerden' bilgilerle olayları anlattığı kitaplarına bakabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı