Kitap Okumak vs Manga Okumak

Hannibal Lecter

Femtopat
Daha fazla  
İyi forumlar. Başlıktaki konu biraz saçma gelebilir ancak konuyu biraz açmak istiyorum. Ben genelde günde en az 20 sayfa kitap okurum ama okumayı sevdiğimden değil sadece okuyunca okuma hızımın ve diksiyonumun gelişmesinden dolayı okuyorum. 2-3 yıldır da zaman buldukça animelere vakit ayırıyorum ama hiç mangalara bulaşmamıştım. Şimdi kitap okumak yerine telefondan manga okumak istiyorum o yüzden sorum şu: Telefondan manga okuyarak kitapta olduğu gibi okuma hızımı geliştirebilir miyim?

Son düzenleme:
Geliştirirsin niye geliştiremeyesin ki? Ama bir kitabın sana kattıkları ile manganın kattıkları aynı olmaz. O yüzden ben olsam sadece manga okumak yerine hem kitap okurdum hem de manga okurdum. Ayrıca manganın bir cildinde bir kitabınki kadar çok kelime yok bunu da göz önünde bulundurmayı unutma.

Geliştirirsin niye geliştiremeyesin ki? Ama bir kitabın sana kattıkları ile manganın kattıkları aynı olmaz. O yüzden ben olsam sadece manga okumak yerine hem kitap okurdum hem de manga okurdum. Ayrıca manganın bir cildinde bir kitabınki kadar çok kelime yok bunu da göz önünde bulundurmayı unutma.
Hocam zamanım olsa ikisini de yaparım da sadece kitap okumayı bile gece yatma saatime anca denk getirebiliyorum.

Hocam zamanım olsa ikisini de yaparım da sadece kitap okumayı bile gece yatma saatime anca denk getirebiliyorum.

O zaman yapacak pek bir şey yok gibi, istersen hafta içleri kitap okuyup hafta sonları da mangayı hobi olarak okuyabilirsin. Uzun vadede sana daha çok şey katar diye düşünüyorum.

Ben manga okumayı daha eğlenceli buluyorum. Şu ana kadar sadece iki seri manga okumuş olsam da kitaplara göre daha eğlenceli geliyor bana.
Toilet Bound Hanako-kun ya da diğer adıyla Jibaku Shounen Hanako-kun.
Kesinlikle tavsiye ediyorum. Animesi sadece ilk 10 bölümünü anlatıyor ama mangası daha güzel. Türkçe basımı yok internetten okuyabilirsiniz.
Pokemon severler kesinlikle Pokemon Adventures serisini okumalı. Normal Pokemon animesinden çok daha iyi. Ne yazık ki bunun da Türkçe basımı yok. İnternetten okuyabilirsiniz.

Mangalar graphic novel diye geçer. Okuduğun kitap gibi değil eğlencelik şeyler genel olarak. Manga okumak sana çok bir şey katmaz açıkçası, ingilizce okursan ingilizceni geliştirebilirsin sadece. Kendine bir şey katmak istiyorsan kitap oku.

Kitap okumakla kıyaslanamaz bence. Mangalarda yazılar sayfanın küçük bir kısmını kaplarken kitaplar sadece yazılardan oluşuyor. Günde 20 sayfa kitap okumak, 20 sayfa manga okumaktan kesinlikle daha verimlidir.

Yeni konular

Geri
Yukarı