Kitap okumayan birine kitap önerisi

KatliyaM

Hectopat
Selamlar arkadaşlar, yıllardır kitap okumalıyım diyorum ama bir türlü başlayamıyorum. Hayatımda sadece 1 kez bir roman bitirebildim, o da Psikopat isimli bir romandı. Onu da arkadaşımın gazıyla okumuştum. Bu zamana kadar çok yabancı dizi, film izlemişimdir ama artık kitap da okumak istiyorum. Hangi tür kitaplarla başlamam gerek bilmiyorum ama dizi olarak merak uyandıran gizemli şeyleri sevmişimdir. Önerilerinizi bekliyorum😊

Ben de yeni başladım kitap okumaya. Ben şahsen 4 kitap aldım ilk başta, bunlar:
Fahrenheit 451 - Ray Bradbury
Simyacı - Paulo Coelho
On Kişiydiler - Agatha Christie
1984 - George Orwell
İçlerinde beni en çok etkileyeni 1984 oldu açıkçası. Başlarda biraz yavaş hissettirdi ama sonlara doğru kitap arşa yükseldi hikaye bakımından, öneririm.

Ateşin şarkısı. Kitabın kendisi kısa ve yazı fontu büyük. Bu yüzden eline aldığında kitaptan korkmayacak. Öyküsü ilk sayfalardan itibaren sürükleyici olarak başladığı için sıkılmadan kitabı bitirmek için uğraşacaktır.

Yüzüklerin Efendisi'ni okuyabilirsin, 3 kitap ve küçük yazılı uzun bir seri ama güzel. Veya çizgi roman okuyabilirsin, zagor gibi eskiler benim hoşuma gider.

Hocam Yüzüklerin Efendisi'nin filmini birkaç kez bitirdim, izlediğim filmlerin kitaplarını okuyamam gibi geliyor. Çizgi roman olarak da Naruto ve One piece takip ediyorum.

Ben de yeni başladım kitap okumaya. Ben şahsen 4 kitap aldım ilk başta, bunlar:
Fahrenheit 451 - ray bradbury.
Simyacı - paulo coelho.
On kişiydiler - agatha christie.
1984 - george orwell.
İçlerinde beni en çok etkileyeni 1984 oldu açıkçası. Başlarda biraz yavaş hissettirdi ama sonlara doğru kitap arşa yükseldi hikaye bakımından, öneririm.

Fahrenheit 451: Hocam bu kitap bizi anlatıyor 😅
Simyacı: Mısır pramitlerini hep sevmişimdir hocam.
On kişiydiler: Bunun konusuda bayağı ilgi çekici duruyor hocam.
1984: Geleceğin dünyasını işlemesini sevdim.

Konusu değişikmiş hocam, bu 5 kitsplık bir seriydi bana link attığınız hali birleştirilmiş hali mi?
Ateşin şarkısı. Kitabın kendisi kısa ve yazı fontu büyük. Bu yüzden eline aldığında kitaptan korkmayacak. Öyküsü ilk sayfalardan itibaren sürükleyici olarak başladığı için sıkılmadan kitabı bitirmek için uğraşacaktır.
Bu kitapta olayları tahmin etmek bir hayli zor gibi duruyor hocam,bunuda beğendim.
@KatliyaM kaç yaşındasınız? En sevdiğiniz spor ne?
Hocam 23 yaşındayım, iç mimarlıktan geçen sene mezun oldum, genel olarak snowboard yapmayı severim 😊

Son düzenleme:
Hocam Yüzüklerin Efendisi'nin filmini birkaç kez bitirdim, izlediğim filmlerin kitaplarını okuyamam gibi geliyor. Çizgi roman olarak da Naruto ve One piece takip ediyorum.

Fahrenheit 451: Hocam bu kitap bizi anlatıyor 😅
Simyacı: Mısır pramitlerini hep sevmişimdir hocam.
On kişiydiler: Bunun konusuda bayağı ilgi çekici duruyor hocam.
1984: Geleceğin dünyasını işlemesini sevdim.

Konusu değişikmiş hocam, bu 5 kitsplık bir seriydi bana link attığınız hali birleştirilmiş hali mi?

Bu kitapta olayları tahmin etmek bir hayli zor gibi duruyor hocam,bunuda beğendim.

Hocam 23 yaşındayım,iç mimarlıktan geçen sene mezun oldum,genel olarak snowboard yapmayı severim 😊
"Görünmez Adam" ve "Fareler ve İnsanlar" kitaplarını okumanızı öneririm :).
@KatliyaM bu arada cevapladığım mesajınıza dikkat edin. Virgülden sonra boşluk bırakılmalı, düzeltirseniz sevinirim :).

"Görünmez adam" ve "fareler ve insanlar" kitaplarını okumanızı öneririm :).

Görünmez adam: Kim görünmez olmak istemez ki hocam 😊
Fareler ve insanlar: Bu kitapta bizi geleceğimizi şekillendirmemizde yardımcı olur diye düşünüyorum.
Bu kitapların hepsi çok iyi yav hangisinden başlıycam 😅
@ANON1M sağ olun hocam normalde virgülden sonra boşluk olmaz diye bende ona dikkat etmeye çalışıyordum.
Beyler merakeden varsa Amazon'dan ‘on kişiydiler' isimli romanı aldım yarın gelecek inşallah kitap okuyanlar kulübüne giriş yapacağız bakalım.😁

Son düzenleme:

Geri
Yukarı