Kitap okumayı sevemiyorum

yilmazkvnc

Picopat
Kitap okurken aşırı sıkılıyorum. Çok denedim okumayı, sesli kitap falan da denedim ama katlanamıyorum. Kendime vazife edinmeye çalışıyorum, her gün 5-6 sayfa okuyacağım diyorum 2. gün bırakıyorum. Kendimi geliştirmek istiyorum ve bunun için de kitap okumam lazım. Ne yapmalıyım?

Ben de kitap okumayı sevmem ama bizim edebiyat hocası zülfü livanelinin bir kitabını ödev olarak vermişti lise de zorla 1-2 sayfa okudum sonra kitabı bitirdim acayip güzeldi bence kendinize göre kitap bulun okursunuz oyun gibi düşünün her insan aynı oyunu sevmez ama saatlerini geçirdiği oyunlar da vardır.

wyarn

Femtopat
Kendinize uygun kitap bulmanız gerek. Youtube üzerinde kitap önerisi paylaşan Karavandaki Adam, Alıntılarla Yaşıyorum gibi kanalların videolarını inceleyip yeni kitaplar satın alabilirsiniz. Elinizde bulunan veya halihazırda okuduğunuz kitaplara bağlı kalmamanız gerek, sıkıcı olduğunu düşünüyorsanız başka bir kitaba geçmelisiniz. Kitap okuma alışkanlığı kazanamama veya bu alışkanlığı devam ettirememenin büyük ölçüde bu sebepten kaynaklandığını düşünüyorum.

BlackVcard

Decapat
Her gün 5-6 sayfa ile zaten kitap okunmaz dil öğrenmiyorsun, kitapta öğrendiğin bilginin devamını öğrenmen gerekiyor yoksa alacağın zevki bile daha başlamadan öldürmüş olursun. Fantastik yada kara tür tarzı kitaplar oku, ne tarz film seviyorsan ona yakın kitapları okumayı dene.

AidenPearce

Hectopat
Suç ve cezayı okuyun çok seviceksiniz.
Biraz ağır hocam o kitap. Yeni yeni alışmaya başlayan birine önermem.
Kitap okurken aşırı sıkılıyorum. Çok denedim okumayı, sesli kitap falan da denedim ama katlanamıyorum. Kendime vazife edinmeye çalışıyorum, her gün 5-6 sayfa okuyacağım diyorum 2. gün bırakıyorum. Kendimi geliştirmek istiyorum ve bunun için de kitap okumam lazım. Ne yapmalıyım?
Ne okuduğunuza bağlı. Kitap okumak film veya dizi izlemek gibi. İlginiz olmayan bir kitabı okursanız değil kitabın sonunu bir alt satırı bile merak etmezsiniz. Merak etmediğiniz kitabı okumak istemezsiniz. Dizi ve film için de bu böyledir. Ne tür seversiniz bilmiyorum ama Ejderha, büyü, savaş temasını seviyorsanız Eragon serisini, gizemli şeyleri seviyorsan Dan Brown'ın kitaplarını okuyabilirsin.

Yukarı